Gündem Haberleri

  CHP: ANAP aslına rücu etti

  Hürriyet Haber
  23.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP, FP ile ANAP arasında türban yasağının kaldırılması için yapılan pazarlığa sert tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, seçimler yaklaşırken bu tür pazarlıkların yoğunlaşacağını öne sürdü. Selvi, ‘‘ANAP aslına rücu ediyor. Bu pazarlıklara kimse şaşırmasın. DYP ve ANAP, birbirleriyle yarışarak, FP'nin bir parçası olduklarını, aralarında fark olmadığını kamuoyuna yansıtmaya çalışıyorlar’’ dedi.

  Selvi, dünkü basın toplantısında, FP ile pazarlığa oturan ANAP'ı eleştirerek, ‘‘Koskoca hükümet neden geldiğini unuttu. Yasalara sahip çıkan kurumları yıpratıp, huzuru bozuyor, insanları birbirine düşürüyor’’ diye konuştu. 1995 seçimlerinden bu yana ANAP'ın ve DYP'nin ikişer kez hükümet olduklarını, BBP, DSP ve FP'nin de birer kez hükümet olduklarını belirten Selvi, ‘‘Bunların hepsi aynı politikayı uyguladılar. Birbirlerinden hiçbir farkları yok’’ dedi.

  Selvi, bu hükümetin Refahyol'dan farklı hiçbir şey yapmadığını öne sürerek, çetelerle mücadele, rejim ve yolsuzluklar konusunda aynı politikaların uygulandığını belirtti. Halkın bu hükümeti azletmesini isteyen Selvi, bu bozuk düzenden nemalanan ve rant sağlayan çevrelerin CHP'ye düşman kesildiklerini öne sürdü. Hükümetin sadece bir avuç sermaye kesimi ve rantiyeye kaynak aktardığını savunan Selvi, ‘‘Bu yüzden 54 ve 55'inci hükümetleri destekleyen çevreler CHP'ye saldırı içine girdi. Ancak halkımız umutsuzluğa düşmesin. Hiçbir çevreye tutsak olmadan iktidara gelecek CHP, Türkiye'nin sorunlarını çözecektir’’ diye konuştu. Selvi, hükümetin son günlerde aldığı tedbirleri anımsatarak, borsa ve bankacılar için ‘‘Besleme kuruluşlar’’ nitelemesini yaptı.

  Selvi, Devlet Bakanı Güneş Taner'in ekonomiyi düzeltme konusunda yaptığı vaatlerin hiçbirinin yerine gelmediğini öne sürdü.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı