Gündem Haberleri

  CHP: Ali Dibo, AKP’nin markası oldu

  DHA- Mehmet EZER- Cahit AŞKAR/ANTAKYA
  11.07.2007 - 16:39 | Son Güncelleme:

  CHP Hatay Milletvekilleri Fuat Çay, Gökhan Durgun ve Aziz Yazar, Türkiye’nin yolsuzlukla talan edildiğini ileri sürerek, “Ali Dibo, AKP’nin markası oldu” dedi.

  CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen 3 milletvekili, AKP Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in kendi el yazısıyla notlar yazıp ihale paylaşımı yaptığı iddialarını hatırlattı. Hatay'ın, yerel dille eş- dost şirketi olarak bilinen ‘Ali Dibo’ yöntemiyle yapıldığı öne sürülen yolsuzluklarla anıldığını savunan CHP milletvekilleri, Türkiye’nin son 5 yıl içinde yolsuzlukla talan edildiğini iddia etti.

  CHP milletvekilleri, “Yoksul insanların duyguları sürekli olarak sömürüldü. Bu sömürü, talan ve yolsuzluk 5 yıldır devam ediyor. Biz de CHP olarak bu insanlara AKP tarafından layık görülen Ali Dibo düzenini hatırlatmak için basın toplantısını düzenledik. Biz Ali Dibo’yu unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

   Fuat Çay da, Hatay’ın Ali Dibo ile tanınır hale geldiğini ileri sürerek, “Hatay barış, kardeşlik, hoşgörü ve kültürün merkezi durumunda iken, bugün gelinen noktada maalesef Ali Dibo yolsuzluğu ile tanınır oldu. İhalelerin kimlere, nasıl, ne şekilde dağıtıldığı belgelenmiştir. Bugün 145 ihale dosyası da, Kamu İhale Kurumu’nda inceleme altında tutulmaktadır.” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı