GeriGündem CHP, 22 il ve 182 ilçe adayını belirledi
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

CHP, 22 il ve 182 ilçe adayını belirledi

CHP Parti Meclisi (PM), dün gece yaptığı toplantıda, 5'i büyükşehir olmak üzere 17 il ve 182 ilçede daha belediye başkan adaylarını belirledi.

6 il ve aralarında Ankara Çankaya, İstanbul Kağıthane ve Zeytinburnu ile İzmir Bornova'nın da yer aldığı diğer belediye başkan adaylarını belirlemek üzere, PM bu akşam saatlerinde yeniden toplanacak.
  
CHP PM'nin dün akşam başlayacak ve bugün 02.00'ye kadar devam eden toplantısında Ankara ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu 5 büyükşehir belediye başkan adayının daha belirlenmesiyle, büyükşehirlerin tamamında adaylar kesinleşmiş oldu.

PM'nin dünkü toplantısında belirlenen il belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:
  
''Adana Büyükşehir (Ş. Bülent Özülkü), Ankara Büyükşehir (Yılmaz Ateş), İstanbul Büyükşehir (Mehmet Sefa Sirmen), Antalya Büyükşehir (M. Ertuğrul Dokuzoğlu), Diyarbakır Büyükşehir (Kenan Aksu), Ağrı (Selahattin Aydın), Bitlis (M. Salih Aşit), Çankırı (Hakkı Tarhan), Elazığ (Orhan Şimşek), Iğdır (Aydın Deniz), Van (Şükrü Ertan), Tunceli (Hasan Korkmaz), Trabzon (Volkan Canalioğlu), Şırnak (Kemal Uğur), Manisa (Hakkı Bayraktar), Kırşehir (Levent Akça), Amasya (Sefa Özkök).
  
CHP PM toplantısında, özellikle İzmir ve Mersin'in ilçelerinin belirlenmesi sırasında tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) görüş birliği sağlanamadığı için en tartışmalı ilçeler arasında yer alan Ankara'nın Çankaya ilçesi, PM'nin dünkü toplantısında görüşülemedi.
  
PM'nin bugün yapılması planlanan toplantısında; Batman, Bingöl, Hakkari, Malatya, Osmaniye, Siirt adaylarının belirlenmesiyle tüm illerin adayları kesinleşmiş olacak.
  
Toplantıda, Çankaya'nın yanı sıra aralarında İstanbul'un Kağıthane ve Zeytinburnu, İzmir'in Bornova ilçelerinin yer aldığı bazı ilçeler ile bazı belde belediye başkan adayları ile il genel meclisi ve belediye meclisi adaylarına ilişkin liste de tamamlanacak.
  
İLÇELER
   
CHP PM'de belirlenen ilçe belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:
     
    Adana
    -------
    Aladağ (Hasan Erkan)
    Ceyhan (M. Kadir Önük)
    Kozan (Sacit Öztürk)
    Seyhan (Yıldıray Arıkan)
    Yüreğir (Akif Kemal Akay)
   
    Adıyaman
    --------
    Sincik (Mehmet Yıldırım)
   
    Ağrı
    ----
    Taşlıçay (Salih Aslan)
   
    Aksaray
    -------
    Sarıyahşi (Ali İhsan Özdemir)
   
    Ankara
    ------
    Akyurt(Canan Palıt)
    Altındağ (Murat Uzun)
    Etimesgut (Mesut Sarıkaya)
    Keçiören (Ali Derya Bektaş)
    Yenimahalle (Ufuk Ataç)
   
    Antalya
    --------
    Akseki (Osman Salih Çelikel)
    Alanya (Mustafa Bekar)
    Elmalı (Mehmet Tak)
    Finike (Mesut Karakoyunlu)
    Gazipaşa (Cem Burak Özgenç)
    Gündoğmuş (Ali Rıza Özdemir)İbradı (Sami Demircioğlu)
    Kale (Ünal Çetinkaya)
    Kemer (Yavuz Şenocak)
    Korkuteli (Ahmet Daloğlu)
    Kumluca (Yunus Atıcı)
    Manavgat (Atilla Yıldız)
    Serik (Arif Kuş)
   
    Aydın
    ------
    Kuşadası (M. Esat Altungün)
   
    Balıkesir
    ---------
    Ayvalık (Hasan Bülent Türközen)
    Edremit (Ahmet Öner)
    Erdek (Hasan Genlik)
    Havran (Arif Gürcan)
    İvrindi (İbrahim Karagözoğlu)
    Marmara (Ahmet Enön)
   
    Bitlis
    --------
    Ahlat (Sinan Şarkbülbülü)
    Hizan (Cezail Aktaş)
    Mutki (Vahdettin Barlak)
    Tatvan (Mahsun Şen)
   
    Burdur
    ------
    Çeltikçi (Yüksel Bacan)
   
    Bursa
    ------
    Büyükorhan (Tarık Alar)
    Gemlik (Mehmet Ali Kaya)
    Mudanya (Metin Uyanık)
   
    Çorum
    ------
    Osmancık (Ali Osman Şahin)
   
    Denizli
    -------
    Güney (Halit Gürbüz)
   
    Diyarbakır
    ----------
    Bismil (Vedat Yaşar)
    Çermik (Paşa İpek)
    Çınar (Özgür Abatan)
    Dicle (Şükrü Tuğay)
    Eğil (Kazım Adıyaman)
    Lice (Haydar Hocaoğlu)
    Silvan (Kıyas Yenen)
   
    Düzce
    ------
    Gümüşova (Mehmet Çakmak)
    Yığılca (Bünyamin Şahin)
   
    Edirne
    ------
    Enez (Mustafa Sünnetçi)
    Havsa (Oğuz Tekin),
   
    Gaziantep
    ----------
    Oğuzeli (Mehmet Ergüleç)
   
    Giresun
    -------
    Şebinkarahisar (Sururi Tiryaki)
   
    Hatay
    ------
    Altınözü (Ali Ramazanoğlu)
    Kumlu (M. Durdu Biçer)
    Reyhanlı (Ruşen Bagatur)
    Samandağ (Ali Terzi)
    Yayladağı (Ahmet Cemil Hüner)
   
    Iğdır
    -----
    Karakoyunlu (Sayım Dalga)
    Tuzluca (Temel Sarıdoğan)
   
    Isparta
    -------
    Eğirdir (İbrahim Özdemir)
    Sütçüler (İlhan Şimşek)
    Şarkikaraağaç (Ali Sertkaya)
    Uluborlu (Ünsal Candoğan)
    Yalvaç (Vehbi Küçük)
    
    İstanbul
    ---------
    Adalar (Demir Karahan)
    Avcılar (Mustafa Değirmenci)
    Bağcılar (Mustafa Özdemir)
    Bahçelievler (Musa Çulha)
    Bakırköy (Ateş Ünal Erzen)
    Beşiktaş (İsmail Ünal)
    Beyoğlu (Haluk Öztürk Atalay)
    Çatalca (Hasan Girgin)
    Eminönü (Zeynel Yılmaz)
    Eyüp (Ahmet Kartalkanat)
    Fatih (Yusuf Günaydın)
    Güngören (Kemal Timur)
    Kartal (Yıldırım Emsiz)
    Küçükçekmece (Naci Ekşi)
    Pendik (M. Salih Usta)
    Tuzla (Tekin Ağırman)
    Ümraniye (Erhan Uncu)
    Üsküdar (Nezih Küçükerdem)
   
    İzmir
    -----
    Aliağa (Adnan Şerif Tereci)
    Balçova (M. Ali Çalkaya)
    Bayındır (Ersoy Sümerkan)
    Bergama (Sefa Taşkın)
    Beydağ (Mehmet Selek)
    Buca (Hüseyin Yüzer)
    Çiğli (Ensari Bulut)
    Dikili (Mustafa Tuna)
    Gaziemir (Halil İbrahim Şenol)
    Güzelbahçe (Ertan Avkuran)
    Karaburun (Serdar Aras)
    Karşıyaka (Cevat Durak)
    Kemalpaşa (Nevin Taştan)
    Kınık (M. Ali Köroğlu)
    Konak (Dilara Ersözlü)
    Narlıdere (Abdül Batur)
    Ödemiş (Mehmet Eriş)
    Torbalı (İsmail Uygur)
    Urla (Yusuf Baratalı)  
   
    Kastamonu:
    --------------
    Cide (Ramazan Çalım)
    Şenpazar (Muzaffer Can)
    Taşköprü (Emin Yumuşak)
   
    Kayseri
    -------
    Akkışla (Azmi Kazım Songur)
    İncesu (Mustafa Bahar)
    Pınarbaşı (Mustafa Çetinkaya)
   
    Kırklareli
    ----------
    Vize (Fatih Erkök)
   
    Kırşehir
    --------
    Çiçekdağı (Mustafa Tokgöz)
    Kaman (Coşkun Gökalp)
    Mucur (Adem Yücesan)
   
    Kocaeli
    -------
    Derince (Yaşar Çelik)
    Gebze (Mehmet Emin Akın)
    Kandıra (Mustafa Öğren)
    Körfez (Mahmut Işık)
   
    Konya
    -----
    Ahırlı (Cevdet Erkan)
    Beyşehir (İbrahim Cin)
    Emirgazi (Mesut Bayrakcı)
    Kulu (Mehmet Tektürk)
   
    Kütahya
    -------
    Çavdarhisar (İsmail Tanrıkulu)
    Domaniç (Asım Karakoç)
    Dumlupınar (Gaffar İşal)
    Emet (Mesut Öztaş)
    Tavşanlı (M. Hüsnü Özsoy)
   
    Malatya
    -------
    Arguvan (Ali Doğan)
    Doğanşehir (Mehmet Demiralp)
   
    Manisa
    ------
    Akhisar (Bülent Ciğeroğlu)
    Saruhanlı (Zeki Bilgin)
    Selendi (Mehmet Karataş)
   
    Mardin
    ------
    Derik (Ramazan Koyun)
    Mazıdağı (İsmail Aydın)
    Nusaybin (M. Lokman Celali)
    Ömerli (Mehmet Altındağ)
    Savur (Sabahattin Kavak)
    Yeşilli (Hasip Öztürk)
   
    Mersin
    ------
    Mut (Abdurrahman Günay)
   
    Muğla
    -----
    Bodrum (Musa Gökbel)
    Dalaman (Erdoğan Karakuş)
    Datça (Erol Karakullukçu)
   
    Nevşehir
    --------
    Derinkuyu (Mustafa Erdem)
    Gülşehir (Şevki Keleş)
   
    Ordu
    ----
    Çamaş (Mazhar Gümüş)
    Fatsa (Emine Yücetürk)
    Gülyalı (Adil Kurt)
    Gürgentepe (M. Ekrem Aydın)
   
    Osmaniye
    --------
    Sumbas (Necati Güvel)
   
    Rize
    ----
    Ardeşen (Tahsin Ocaklı)
    Çayeli (Zeliha Şerifoğlu)
    Hemşin (Başer Cumhur)
   
    Sakarya
    -------
    Karapürçek (İbrahim Bilici)
    Pamukova (Ahmet Keskin)
    Taraklı (Murat Güven)
   
    Samsun
    ------
    Asarcık (Mutlu Özyürek)
    Ayvacık (Tahsin Töre)
    Bafra (Hayriye Yılmaz)
    Havsa (Zekeriya Önal)
    Kavak (Vedat Kırımlı)
    Ladik (Cemalettin Öngör)
    Salıpazarı (Şükrü Yılmaz)
    Terme (Yusuf Arslankaya)
   
    Siirt
    -----
    Eruh (Ömer Dayanan)
   
    Sivas
    -----
    Divriği (Gazi Orhan Türkyılmaz)
    Gürün (Tacettin Bostancı)
    Zara (Ahmet Kurt)
   
    Şanlıurfa
    ---------
    Viranşehir (Lokman Öztürk)
   
    Şırnak
    ------
    Beytüşşebap (Necat Aykut)
    Cizre (Mehmet Rıdvan Elçi)
    Güçlükonak (Hüseyin Aktuğ)
    İdil (Abdulkerim Çevrim)
    Uludere (Nazım Altürk)
   
    Tekirdağ
    --------
    Çerkezköy (Ünal Muştu)
    Muratlı (Hamit Şişman)
   
    Trabzon
    -------
    Akçaabat (Mehmet Özbayrak)
    Çaykara (Zeki Bahadır)
    Sürmene (Yaşar Emin)
    Yomra (Tülay Kılınç)
       
    Van
    ---
    Edremit (Hacer Bayram)
   
    Yozgat
    ------
    Çayıralan (Temel İpek)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle