Gündem Haberleri

  CHP 10 milyon kitapçık bastırdı

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  05.07.2007 - 12:16 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Merkezi, Genel Başkan Baykal'ın talimatıyla, 2 milyon olarak öngörülen yolsuzluk kitapçığı sayısının 10 milyon adet bastırılmasını ve seçimden önce seçmenlerin dikkatine sunulmasını istedi. AKP dönemi yolsuzluklarını içeren kitapçık, anlaşılır karikatürler afişleriyle desteklenecek. Bu afişler merkezi yerlere asılacak.

  Kitapçığın hazırlayıcısı CHP'li Kılıçdaroğlu, "AKP'nin kısır çekişmelerle, istismarlarla halkı kandırmasına izin vermeyeceğiz. Yaptıkları ve yaptırdıkları yolsuzlukları unutturmayacağız, hesabını da bir bir soracağız. İlk hesabı sandıkta halka verecekler" dedi.

  CHP'nin güçlü isimlerinden İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı ve "seçme yolsuzlukların" yer aldığı "AKP'nin Yolsuzlukları" kitapçığına ilgi büyük olunca, Genel Başkan Deniz Baykal'ın talimatıyla baskı sayısı 2 milyondan 10 milyona yükseltildi.

  Yine Baykal'ın onayı ile kitapçık, yolsuzluk sloganları, karikatürler, yolsuzluğa adı karışan AKP'nin önde gelenlerinin figürlerinin yer alacağı basit-anlaşılır afişlerle desteklenecek. Yolsuzluk afişleri de, çok sayıda bastırılarak, halkın göreceği merkezi yerlere ve köşebaşlarına asılacak. Böylece, seçmenin hafızası tazelenerek, son 15 günde oy tercihi AKP aleyhine CHP lehine etkilenmeye çalışılacak.

  Kitapçıkta 22 başlıkta toplanan yolsuzluklardan bazı başlıklar şöyle:

  VER İHALEYİ KAP MİLLETVEKİLİNİ

  "Devletin 51 Milyon Dolarlık Fabrikasını Yandaşına 1,1 Milyon Dolara Satma Dönemi", "Ver İhaleyi Kap Milletvekilini", "İçişleri Bakanının İş Bitirici Oğlu", "İhaleye Fesat Karıştıran Milli Eğitim Bakanı", Özelleştirme Yağmasına Örnek", "Yağmaya Devam 4,5 Ayda 4 Misli Kar", Ulaştırma Bakanının Oğlu Nasıl Gemi Sahibi Oldu?",

  AKP'NİN YOLSUZLUK MARKALARI

  "AKP'nin Ulusal Yolsuzluk Markası: Ofer", "AKP'nin Yerel Yolsuzluk Markası: Ali Dibo", "Bunca Yolsuzluk Varken, Bir Başbakan Dokunulmazlıkların Kaldırılmasını İster Mi?", "AKP Yolsuzlukların Üzerine Gidiyor Mu?", "AB Türkiye'deki Yolsuzluklar Konusunda Ne Diyor?", AKP'nin Yolsuzluklarını AKP'li Milletvekilleri Nasıl İtiraf Ediyor?".

  Kitapçık'ta şu görüşler vurgulanıyor:

  ALIN TERİNİ ÇALANA OY VERMEYİN

  "CHP diyor ki; yolsuzluk yapıp, fakir fukaranın alın terini çalanlara oy vermemek bir yurttaşlık görevidir. Bu görevimizi mutlaka yerine getirelim. Yolsuzluk; daha az iş, daha az aş demektir. Yolsuzluk bir siyasal hırsızlıktır.

  YOLSUZLUĞUN ÜÇ AYAĞI

  Bu hırsızlığın bir ayağında halkını kandıran sahtekar politikacı, bir ayağında leb demeden leblebiyi anlayan kişiliksiz bürokrat, bir ayağında da gözü doymamış parti yandaşı işadamı vardır.

  YOLSUZLUK İNSANLIK SUÇU

  Yolsuzluk bir insanlık suçu. Bu suçu işleyenlere oy vermeyelim. Yolsuzlukların önlenmesi için önce milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması gerekir. CHP söz veriyor. Milletvekili dokunulmazlıkları kaldırılacak ve yolsuzluklara son verilecek. Yolsuzluk yapanlardan hesap sorulacak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler mutlaka hesap verecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı