Gündem Haberleri

  Chat’te başladı cinayetle bitti

  Şefik DİNÇ/İSTANBUL
  04.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gençler arasındaki şiddet eylemleri bu defa can aldı. Kız yüzünden başlayan ’chat tartışması’nı yüzyüze sürdürmek isteyen17 yaşındaki lise öğrencisi Ahmet Akcan, 16 yaşındaki T.K’nın kurusıkıdan bozma tabancasından çıkan bilyelerle vurularak öldürüldü. Yanındaki arkadaşıysa yaralandı.

  LİSE öğrencilerinin internetteki kız kavgası kanlı bitti. Zeytinburnu’nda internette chat ile başlayan kavga sonucunda, bilye atan kurusıkıdan bozma tabancayla bir öğrenci öldürüldü biri de ağır yaralandı. Bu olay, son bir hafta içinde gençler arasında meydana gelen üçüncü kanlı olay oldu.

  Edinilen bilgiye göre, Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Ahmet Akcan, kız arkadaşını rahatsız ettiği belirtilen 16 yaşındaki T.K ile internette chat yaparken karşılaştı. Chatte tartışan öğrenciler daha sonra yüz yüze konuşmak için Zeytinburnu Adliyesi’nin arkasında bulunan İcra Müdürlüğü’nün önünde randevulaştı. Ahmet Akcan dün akşam saatlerinde yanına arkadaşları 18 yaşındaki Mehmet Akif Tunalı ve 17 yaşındaki Sedat Bol’u da alarak buluşma yerine gitti. Akcan, yüz yüze geldiği T.K’ya "Bir daha kız arkadaşımı rahatsız etme" deyince chat’teki tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında kuru sıkıdan bozma tabancasını çeken /images/100/0x0/55ea214df018fbb8f86d1239T.K, Ahmet Akcan ve arkadaşlarına ateş etmeye başladı. Sedat Bol saldırıdan yara almadan kurtulurken, Akcan ve Tunalı ağır yaralandı. Akcan kaldırıldığı özel Avrasya Hastanesi’nde hayatını kaybetti. T.K ise olaydan sonra kaçtı. Polis ekipleri, olayda kullanılan silahın namlusu değiştirilmiş kuru sıkı tabanca olduğunu ve bilye attığını belirledi.

  Saldırıdan yara almadan kurtulan Sedat Bol polise verdiği ifadesinde, olayın kız yüzünden çıktığını belirterek, "Kavga sırasında silahını çıkaran T.K bize ateş etmeye başladı. Daha önce de kavga etmişlerdi. T.K Bakırköy’de lise ikinci sınıfa gidiyor" dedi.

  CHAT’TE ÖNCE KIZLAR KAPIŞMIŞTI

  GEÇTİĞİMİZ pazartesi günü de 17 yaşındaki S.A.P. adlı kız da internette chat yaparken küfürleştiği iki kızı Kadıköy Mc Donald’sın önüne çağırıp, kuru sıkıdan bozma tabancayla ateş etmişti. Olayda T.D’yi ayağından yaralanırken paniğe kapılarak kaçan S.S de sağ baldırından yara almıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı