GeriGündem ÇGD'den Hürriyet'e dört ödül
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

ÇGD'den Hürriyet'e dört ödül

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği'nin (ÇGD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği `Yılın Gazetecileri-1999'' yarışmasında Hürriyet'ten Yalçın Bayer, Şükrü Küçükşahin , Ümit Çetin ve Faruk Bildirici ödül aldı.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer , Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü' ne layık görülürken, Sağlık Bakanı Osman Durmuş ile ilgili `Durmuş Şanslı Sanık'' başlıklı haberiyle de Şükrü Küçükşahin `Haber Dalında'' ödüle layık bulundu. Kent Haberi Ödülü'nü de `Sahipsiz Ankara'' başlıklı haberiyle Ümit Çetin , Hürriyet yazarı Faruk Bildirici de TV8'deki `Çuvaldız'' programından ödül aldı.

ÇGD'den yapılan yazılı açıklamada, Yalçın Bayer 'den `yazılarıyla halkın nabzını tutan ve ortaya çıkardığı yolsuzluklarla Türkiye'nin gerçek gündemine katkıda bulunan gazeteci-yazar'' diye sözedildi.

`Yılın Gazetecileri 99'' ödüllerini kazananlar şöyle:

  • `ÇGD Onur Ödülü'- Bergama köylüleri
  • `Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü'- Yalçın Bayer
  • `Mustafa Ekmekçi Gazetecilik Ödülü'- Atila Özsever
  • `İzzet Kezer Fotoğraf Ödülü'- Milliyet'ten Gökçer Tahincioğlu (İHD Başkanı'na Tokat)
    `ÇGD 1999 Özel Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • AA çalışanları (Deprem sürecindeki özverili çalışmalar)
  • Gökhan bozkurt ve TV8 ekibi (Depremde gazetecinin insanlığı)
  • Milliyet'ten Yavuz Baydar (Okur temsilcisi)
  • Cumhuriyet'ten Ebru Toktar (Anadolu'nun yatılı umutları)
    `Haber Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • Radikal'den Levent Seğmen-Adnan Keskin (Çetenin Valisi)
  • Hürriyet'ten Şükrü Küçükşahin (Durmuş Şanslı Sanık)
    `Fotoğraf Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • AA'dan Ali Kılıç (Mavi Çarşı'nın Üstünde Yaşama Bakış)
  • Turkish Daily News'tan Selahattin Sönmez (Deprem ve İbadet)
    `TV Haber Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • ATV'den Erhan Karadağ (Ankara Havası ve Ulucanlar Gerçeği)
  • Kanal D'den Ali Öztunç-Aziz Metin (Susurluk Seçimde)
  • NTV'den Mehmet Büyükarı (Deprem parası maaşa gitti)
    `TV Program Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • TV8'den Doğan Tılıç-Faruk Bildirici (Çuvaldız)
  • NTV'den Banu Güven-Mirgün Cabas (24 saat)
    `TV Belgesel Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • CNN Türk'ten Can Dündar-Bülent Çaplı (İnönü Belgeseli)
  • TRT Genel Müdürlüğü (Anadolu insanına ve kültürüne sahip çıkan çalışmaları)
    `Kent Haberi Ödülü'' nü kazanan şöyle:
  • Hürriyet'ten Ümit Çetin (Sahipsiz Ankara)
    `Yerel Basın Ödülleri'' ni kazananlar şöyle:
  • Rize Fırtına Gazetesi'nden Gençağa Karafazlı (İhaleci Vali)
  • Batman Çağdaş'tan Arif Arslan (Başsağlığı Sürgünü)

    `Yılın Gazetecileri'' ne ödülleri 14 Nisan'da düzenlenecek Geleneksel Basın Balosu'nda verilecek.

  • 
    Yorumları Göster
    Yorumları Gizle