Gündem Haberleri

  Cezayı halk verdi

  Hürriyet Haber
  29.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meksika'da organlarını satmak üzere 4 kız çocuğunu kaçırmaya teşebbüs eden iki kişiyi halk affetmedi. Mahkeme binasına saldıran kalabalık iki adamı linç etti, onları serbest bırakan hakimi de dövdü.

  Meksika'nın Huejutma kentinde yaşanan olay şöyle gelişti: Yaşları 4 ila 12 arasında değişen dört küçük kız çocuğunu kaçırmaya teşebbüs ettikleri iddiasıyla hakim önüne çıkartılan Jose Santos Vazquez ile Salvador Valdez 600 dolar yani 145 milyon lira kefaletle serbest bırakıldı. İki adamın serbest bırakıldığını duyan Huejutlalılar mahkeme binası önüne geldi.

  300 kişi birden

  Vazquez ile Valdez'in, kızları öldürüp organlarını Teksas'ta bir organ çetesine satacakları söylentileri, ayrıca adamların küçük kızlara tecavüz ettikleri iddiaları halkın öfkesini daha da arttırdı. Kefaletle serbest bırakma kararının alındığı gece mahkeme binasını önünde toplanan 300'e yakın kişi kapıları zorlayarak içeri girmeyi başardı.

  30 kişi tutuklandı

  Mahkeme binasını yakıp yıkan halk, Vazquez ile Valdez'i teslim alıncaya dek hakimi dövdü. Kalabalık daha sonra, tutukluları ele geçirip, mahkeme binasının hemen yanındaki parka sürükledi. Herkesin gözü önünde döve döve iki adamı öldüren halk, cesetleri de parktaki ağaçlara astı. Kalabalıktan 30 kişi tutuklandı.

  Ölümden bir kaç dakika önce

  Salvador Valdez ile arkadaşı Jose Santos Vazquez kızgın kalabalığın eline düşmeden birkaç dakika önce. Huejutma mahkeme binasının önünde biriken öfkeli halk önce Valdez ile Vazquez'in teslim edilmesini istediler. Talepleri yerine gelmeyince kapı pencereleri kırarak binaya dalan ve önce kefalet kararını veren hakimi döven öfkeli halk, daha sonra da Vazquez ile Valdez’i ele geçirip, linç ettiler. Vazquez ile Valdez’in cesetleri kentin morguna kaldırıldı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı