Gündem Haberleri

  Cezası nedir

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  30.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ataşehir’de karnından vurulmuş halde hastaneye kaldırılan Handan Ece B., (22) 6 aylık hamile olduğu ve bebeğini öldürmek için kendisini vurduğunu söyledi.

  Karnındaki bebek ölen Handan Ece B., polise verdiği ifadede, “Latif M. ile internette tanıştım. Bana tecavüz etti, hamile kaldım. Şikâyetçiyim” dedi. Polis olayın hemen ardından kadının ifadesine dayanarak camdan dışarı atıldığı iddia edilen silahı bulmak için apartmanın etrafını saatlerce aradı ama bulamadı. Olayı hukuki olarak değerlendiren Avukat Kadir Kartal, kadının TCK’nın 82’nci maddesine göre kasten öldürme suçundan yargılanabileceğini söyledi.

  Düşürmeye de girebilir

  Avukat Kadir Kartal, Handan E.B.’nin TCK’nın 100’üncü maddesine göre “Gebelik süresi 10 haftadan fazla olan kadının çocuğunu isteyerek düşürmesi halinde 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır” hükmüne girebileceğini de belirterek, “Savcılık makamı bu madde üzerinden de hareket edebilir. Çünkü cenin tek başına hayatta kalamaz anneye bağımlı. Mevzuatta bir boşluk var. Ancak kadın ‘intihar amaçlı yaptım’ derse alacağı ceza daha da farklı olabilir” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı