GeriGündem 'Çerkez Cengiz'in konvoy şovu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  70
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Çerkez Cengiz'in konvoy şovu

İhlas Haber Ajansı, 'Çerkez Cengiz' olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu'nun "100 araçlık konvoy ile 10 aylık hapis cezasını tamamlamak üzere Maltepe Cezaevine gittiğini" yazdı. Asılsız olduğu günler sonra ortaya çıkan İHA haberindeki diğer "inanılmaz" iddialar şöyle:

İHA (İstanbul) - Rusya ve Türkiye’de çok sayıda suçtan yargılanan 'Çerkez Cengiz' lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gitti. 

Hakkında çok sayıda suçlama bulunan  ‘Çerkez Cengiz’ lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, 100 araçlık konvoy eşliğinde cezaevine gitti. 

2005 -2016 yılları arasında askeri suç örgütlüğü liderliği, askeri casusluk, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçlarından Rusya’da yargılan ve suçlamalardan beraat eden Çerkez Cangiz lakabıyla bilinen Cengiz Şıklaroğlu, 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldı.

Toplamda 10 ay hapis yatacak olan Cengiz Şıklaroğlu, yaklaşık 100 araçlık konvoy eşliğinde gövde gösterisi yaparak hapis cezasını yatmak üzere Maltepe Cezaevi’ne gitti.

Çerkez Cengizin konvoy şovu

Cezaevi önünde konuşan Cengiz Şıklaroğlu, “Biz sokaklarda büyüdük. Fazlasıyla bedel ödedim. 10 aylık bir ceza sürecim var. 10 aydan sonra da daha kuvvetli geri döneceğim. Benim burada söylemek istediğim bu ülkenin mafyaya değil, bilim insanlarına gerçek siyasetçilere gerçek işadamlarına ihtiyacı var. Kardeşlerimden tek ricam okuyun ve birbirinize sahip çıkın” dedi.

Çerkez Cengizin konvoy şovu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle