Gündem Haberleri

  Cezaevinden izinli çıkıp boşanmak isteyen eşini öldürdü

  Yaşar KORKUSUZ/ KOZAN(Adana), (DHA)
  11.12.2014 - 14:55 | Son Güncelleme:

  ADANA’nın Kozan İlçesi’nde cezaevinden izinli olarak çıkan 31 yaşındaki Teksan Engin, boşanmak isteyen eşi 33 yaşındaki Meral Engin’i sokakta çocuklarının gözleri önünde bıçaklayarak ağır yaraladı.

  Olay, Kozan İlçesi’nin Taş Mahallesi Çınar Sokağı’nda meydana geldi. Bir suçtan Kozan M Tipi Açık Cezaevi’nde yatan Teksan Engin, dün izinli olarak cezaevinden çıkıp gittiği evde eşini bulamadı. Evden ayrılan Engin, daha sonra Adana’da olduğunu öğrendiği eşini dönüş yolunda beklemeye başladı. Akşam saatlerinde hasta olan babası Dursun Somuncu’yu hastaneden çıkardıktan sonra annesi Emine Somuncu, çocukları 6 yaşındaki Mustafa ve 3 yaşındaki Baran ile birlikte Kozan’a dönen Meral Engin, Çınar Sokak’ta eşi Teksan Engin ile karşılaştı.

  KARNINDAN, GÖĞSÜNDEN...

  İddiaya göre Teksan Engin, hiçbir şey söylemeden cebinden çıkardığı bıçağı çocuklarının gözleri önünde Meral Engin’e saplamaya başladı. Dursun ve Emine Somuncu’nun engellemeye çalıştığı Teksan Engin, eşini göğsünden, karnından, sol koltuk altından ve kolundan yaraladıktan sonra bıçağı olay yerine atıp kaçtı. Ağır yaralanan Meral Engin, ambulansla Kozan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alınan Engin’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İhbar üzerine harekete geçen polis, Teksan Engin’i Cumhuriyet Mahallesi’nde yakalayarak gözaltına alındı.

  BOŞANMA DAVASI AÇMIŞ


  Önceki eşinden olan oğlu Mustafa ile yaşarken Teksan Engin’le evlendiği belirtilen Meral Engin’in bir süre önce eşinden ayrılmak için boşanma davası açtığı ortaya çıktı. Teksan Engin’in cezaevindeyken sık sık eşini arayarak davadan vazgeçmesini istediği belirtildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı