Gündem Haberleri

  Cezaevinden gelen mektup cinayeti aydınlattı

  KAHRAMANMARAŞ, (DHA)
  10.07.2007 - 16:47 | Son Güncelleme:

  KAHRAMANMARAŞ Cezaevi’nden Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen bir ihbar mektubu, 4 yıldır kayıp olarak aranan 31 yaşındaki Havva Güven’in bir süre nikahsız evli kaldığı eşi ile eşinin oğlu tarafından öldürüldüğünü ortaya çıkarttı.

  Kahramanmaraş Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve adı açıklanmayan bir kişi tarafından İl Emniyet Müdürlüğü’ne ihbar mektubu gönderildi. “Havva Güven, bir süre evli kaldığı 55 yaşındaki Hacı İşbilir ile oğlu 25 yaşındaki Murat İşbilir tarafından öldürüldü. Vicdan azabı çekiyorum. Bu vicdan azabıyla yaşayamayacağım” yazan ihbar mektubu üzerine polis harekete geçti. Polis, Havva Güven’in 4 yıldır Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’nce kayıp olarak arandığını belirledi. Ayrıca, Hacı İşbilir’in hırsızlık ve gasp suçlarından Adıyaman, oğlu Murat İşbilir’in de aynı suçlardan Denizli cezaevinde tutuklu bulunduğunu saptadı.

  Bunun üzerine cezaevinde ifadeleri alınan Hacı İşbilir ve Murat İşbilir, suçlarını itiraf etti. Zanlıların, Havva Güven’i Şanlıurfalı bir kamyoncuyla birlikte gördükleri için namuslarını temizlemek için bekçilik yaptıkları Gaziantep’in Başpınar Mevkii’nde öldürdüklerini ardından da cesedi burada toprağa gömdüklerini söyledi. Murat İşbilir’in 1.5 yıl önce kavga ettiği eniştesi Mehmet Kekil’e olayı itiraf ettiğini, ardından da ihbar edilmekten korktukları için cesedi gömdükleri alandan çıkartıp, 2 çuvalla getirdikleri Kahramanmaraş’ta Sır Barajı’na attıklarını anlattı.

  Bunun üzerine polis, söz konusu inşaat alanında yaptığı inceleme sırasında bulduğu kemik parçalarını, Güven’in ailesinden alınan DNA örnekleriyle eşleştirmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

  Cumhuriyet Savcısı, katil zanlısı baba ile oğlu hakkında ‘planlayarak kasten adam öldürmek’ suçundan soruşturmayı sürdürüyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı