Gündem Haberleri

  Cezaevinden çıkan eski başkana coşkulu karşılama

  Sefer TALAY/BURHANİYE (Balıkesir), (DHA)
  16.11.2009 - 19:12 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'in Edremit İlçesi'ne bağlı Zeytinli Beldesi'nde, ‘ihalelere fesat karıştırmak, rüşvet alıp vermek, İmar Kanunu'na aykırı ruhsat tanzimi, evrakta sahtecilik ve kamuyu zarara uğratma’ suçlarından tutuklanan eski Belediye Başkanı CHP'li Şadan Aytaç, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cezaevinden çıkan eski Başkan Aytaç'ı coşkulu kalabalık karşıladı.

  Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün davanın görülen 3'üncü duruşmasında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Zeytinli Belediye eski Başkanı Şadan Aytaç'ı cezaevi çıkışında coşkulu bir kalabalık karşıladı. İlk olarak eşi Faika Aytaç sonra torunları Eren ve Ege ile kucaklaşan Aytaç, burada kısa bir konuşma yaptı. Aytaç, “Türkiye çok önemli bir dönemden geçiyor. Hata yaptığımı sanmıyorum. Kimseye de kırgın değilim” dedi.

  Tahliye olan eski Başkan Aytaç ve beraberindekiler, Burhaniye'den Zeytinli Altınkum Mahallesi'ne uzun bir araç konvoyuyla gitti. Karşılama töreninde Altınoluk Belediye eski Başkanı İsmail Aynur da hazır bulundu.

  Şadan Aytaç, 27 Ocak 2009 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında 36 kişi ile birlikte ihalelere fesat karıştırma, rüşvet alıp verme, İmar Kanunu’na aykırı ruhsat verme, evrakta sahtecilik, belediyeye ait arsaları düşük bedelle satışa çıkararak kamuyu zarara uğratma, Zeytinli Belediyespor Kulübü’ne bağış adı altında para toplayarak menfaat elde etme, usulsüz kum satarak menfaat elde etme, Edremit Körfez Belediyeler Birliği’nde arıtma tesisi yolsuzluğu iddialarıyla gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı