Gündem Haberleri

  Cezaevindeki Y. ile evlenmek istiyorum

  Nesrin COŞKUN- Turaç TOP, (DHA)
  09.02.2005 - 01:24 | Son Güncelleme:

  Urla Barbaros Çocuk Köyü’nde kalan ve ‘bakire’ çıkmayınca bir anda olayların baş aktörü haline getirildiğini ileri süren 18 yaşındaki A.B., yaşadıklarını hem yazdı, hem de DHA’ya da anlattı. A.B. ortada bir tecavüz ya da skandal olmadığını belirterek, ‘Y.Ö.’ye áşığım ve beraber olduk’ dedi.

  A.B., mektubu verirken konuştuğu DHA muhabirine, ‘Áşık oldum, şu anda cezaevindeki Y.Ö. ile evlenmek en büyük arzumdu. Ama hayallerimizi de yıktılar. O suçsuz yere tutuklu. Bir genç kız olarak en ağır iftiralara uğradım. Bekáretimi sevdiğim gence verdim, taciz yok, tecavüz yok. Asıl taciz ve tecavüzü bu iftiralarla yaşadım’ dedi.

  Barbaros Çocuk Köyü’ne 1997 yılında 9.5 yaşındayken geldiğini ve köye ilk gelen 15 çocuktan biri olduğunu belirten A.B., babasının öldüğünü, annesinden ise haber alamadığını söyledi. Adını vermediği ve ‘bakıcı’ denmesini istemediği köydeki annesinin pek çok öz anneden çok daha özverili ve şefkatli olduğunu belirtti.

  OKULU BIRAKTIM

  A.B. lise son sınıfta başarılı bir öğrenci olduğunu ancak hakkında onca yazılıp çizilenden sonra okulu bıraktığını söyledi. Artık okula gitmeyeceğini belirten A.B., ‘Köyden dışarı adım atmıyorum. Oysa dersane puanlarım da çok iyiydi. Bu yıl mezun olup üniversite sınavını kazanmak, bana üniversiteye gitmem konusunda destek olan büyüklerime bu sevinci yaşatmak istiyordum. Psikoloji okumayı düşünüyordum. Ama hepsi, bütün düşünceler, projeler, hedefler planlar yok oldu’ dedi.

  Y.Ö. SEVGİLİMDİ

  Geçen yaz Urlalı okul arkadaşı Y.Ö.’ye áşık olduğunu, halen taciz tecavüz iddiasıyla tutuklu bulunan gencin bu olayla hayatının karartıldığını söyleyen A.B. şöyle konuştu:

  ‘Y. ile aynı okuldaydık. O benden bir üst sınıftaydı. Geçen yıl mezun oldu. Bu yıl dersaneye giderek üniversite sınavına hazırlanıyordu. Geçen yaz aramızdaki arkadaşlık aşka dönüştü. Ailesi de beni oğullarının kız arkadaşı olarak biliyor. Ancak iki-üç ay önce bir nedenle tartıştık. Ona kızdım. Görüşmüyorduk. Adli Tıp’ta beni ve diğer kızları muayene ettiler. İçlerinde tek bákire çıkmayan ben olunca bütün senaryo benim üzerime kuruldu. Ben Y.’yi seviyorum ve onunla evlenmek istiyorum. Şikáyetçi olmadığım halde onu hapse attılar.’

  ‘Ortada skandal yok’ diyen A.B., iki hafta önce Barbaros Çocuk Köyü’ne gelen sivil jandarmalar tarafından seminere diye jandarma karakoluna götürüldüklerini anlattı. A.B. ‘Orada taciz, tecavüz iddiaları gündeme getirildi. Olayların nasıl patlak verdiğinin cevabı yok. Çünkü ortada patlak veren olay filan yok. Birilerinin kız-erkek çocukların birarada yaşamasına karşı olduğunu düşünüyorum’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı