Gündem Haberleri

  Cezaevi gaspçılarına yedişer yıl istendi

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAYRAMPAŞA Cezaevi'nde, geçen mayıs ayında Bülent ve Halis Sever kardeşlerden tehditle 50 bin mark isteyen ve vermedikleri için işkence yapan üç sanık hakkında yedişer yıla kadar hapis cezası istendi.

  Eyüp 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanıklar İbrahim Taş ve Reşit Kılıç katılırken, Dursun Baştuğ hasta olduğunu belirterek gelmedi. Sanıklar tarafından haraç vermedikleri için dövüldükleri iddia edilen Sever kardeşler, duruşmada hazır bulundu. Davanın iddianamesinde, Dursun Baştuğ ve arkadaşlarının, B-16 koğuşta kalan Sever kardeşlerden tehditle 50 bin mark istedikleri, bu parayı alamayınca iki kardeşi B-16 koğuşundan B-13 koğuşuna götürerek işkence yaptıkları iddia edildi. Savcı, sanıklar hakkında 'gaspa eksik teşebbüs' suçundan 7'şer yıl hapis cezası talep etti.

  Duruşmada savunma yapan Taş iddiaları reddetti. Taş, Bülent Sever'in uyuşturucu satıcısı olduğunu iddia edip, olay günü maltada bir gürültü duyduğunu, çıkıp baktığında Sever'in bir grup tutuklu tarafından dövüldüğünü gördüğünü söyledi. Taş, ‘‘Kendisine yaptığının çok ayıp olduğunu söyledim. Bunun dışında bir ilişkim olmadı. Benim Irak'ta 20 kamyonum çalışıyor. Paraya ihtiyacım yok ki haraç isteyeyim. İhtiyaçları varsa ben onlara para vereyim’’ dedi.

  Bülent Sever ise uyuşturucu sattığı iddialarına tepki gösterdi. Olayların elebaşısının Baştuğ olduğunu iddia eden Sever, aralarında geçmişe dayalı bir husumet olduğunu, Baştuğ'un bu yüzden kendisine kin güttüğünü öne sürdü. Ağabeyi Halis Sever de kardeşinin ifadelerini doğruladı ve yediği dayağın etkisiyle kaburgalarının kırıldığını öne sürdü. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı