Gündem Haberleri

  Cezaevi aracında 2. vukuat

  Hürriyet Haber
  04.10.2007 - 08:50 | Son Güncelleme:

  Hrant Dink'in katil zanlısı O.S.'yi cezaevinden, Beşiktaş Adliyesi'ne götüren cezaevi aracının içindeki bir erin yaptığı hareket, "ya sev ya terket"ten sonra yaşanan ikinci vukuat oldu. Çirkin hareket objektiflere böyle yakalandı.

  Öldürülen gazeteci Hrant Dink'in katil zanlısı O.S.'yi Kandıra F Tipi Cezaevi'nden Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde görülen davaya götüren cezaevi aracının içindeki bir askerin, duruşma çıkışında yaptığı bu çirkin hareket objektiflerden kaçamadı. O.S.'nin duruşmaya getirildiği 06 AG 6063 plakalı cezaevi aracının ön tarafına, üzerinde "Ya sev ya terk et" yazılı Türk bayrağı yapıştırılması dikkat çekmişti. Basın mensuplarının görüntü almasının ardından da yazı beyaz bir kağıt yapıştırılarak  kapatılmıştı. Başka bir nakil için dün de kullanılan araçtan, "Ya sev ya terk et" yazısının kazındığı,  Türk bayrağının bırakıldığı gözlendi.

  O.S'yi taşıyan araçtaki tek vukuat yapıştırılan "Ya sev ya terk et" yazısı değildi. Duruşmanın ardından  adliye çıkışında araçtaki jandarma erlerinden birisi, aracı görüntülemek isteyen basın mensuplarına doğru fotoğraftaki çirkin el hareketini yaptı; deklanşöre basılınca böyle yakalandı.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı O.S'yi Kocaeli F Tipi Cezaevinden Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine götüren cezaevi aracındaki bir askerin duruşma çıkışında yaptığı “çirkin el hareketi” ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  Alınan bilgiye göre, Kocaeli F Kipi Cezaevi Jandarma Karakolunda görevli askerin yaptığı “çirkin el hareketinin” medyada yer alması üzerine, İstanbul Jandarma Bölge Komutanlığı soruşturma başlattı.

  Soruşturma kapsamında Kocaeli F Tipi Cezaevinde görevli jandarma erin ifadesine başvuruldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı