Gündem Haberleri

  Cezada tek fiyat

  Hürriyet Haber
  05.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediye zabıtasınca her suça 22 milyon 815 bin lira ceza kesiliyor.

  ANTALYA Büyükşehir Belediyesi zabıtanın uygulayacağı ceza miktarlarını yeniden belirledi. Belediye Meclisi'nin onayladığı cezaların arasında konik olanları da bulunuyor. Örneğin çocuk bahçelerine çocuksuz giren veya onlara ait araç-gereci kullanan büyüklere para cezası kesilebilecek. Ayrıca tüm yasaklara tek fiyat ceza uygulaması getirildi.

  KOMİK CEZALAR

  Meclis, bu miktarı da 22 milyon 815 bin lira olarak belirledi. Meclis üyelerinin de değişmesinde hem fikir oldukları zabıta cezaları için yapılan düzenleme önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlanacak. 41 maddeden oluşan zabıtanın yeni ceza yönetmeliğinin birçok maddesini vatandaşların ihlal etmemesi mümkün değil.

  İşte yönetmelikteki birkaç ilginç madde:

  İşyeri ve ikametgahlarında madeni veya plastik çöp kabı bulundurmayanlara 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak. Sağlık muayene cüzdanı olmayan ve muayanesini zamanında yaptırmayanlara 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak Çeşme sularından bahçe sulayan ve araç yıkayanlara 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak Arık ve çaylarda hayvan ve araç yıkayanlara ve atık atanlara 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak Çocuk bahçelerine çocuksuz giren ve çocuklara ait eğlenceleri kullanan büyüklere 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak Kümes, ahır ve ağıl hayvanlarını sokaklara bırakanlara 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak Ayrıca, yönetmeliğin son maddesi ise, belirtilen cezaların dışında kalan tüm suçları işleyenlere 22 milyon 815 bin lira ceza uygulanacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı