Gündem Haberleri

  'Çeyrek vurgun'

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  23.08.2017 - 22:55 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da özel bir bankanın çeyrek altınlarının sahtesini yaparak yaklaşık 200 bin TL’lik vurgun yapan 4 çete üyesi tutuklandı.

  Özel biri bankanın ATM’sinden çeyrek altın alan bir banka müşterisi, satmak için gittiği kuyumcu “Bu sahte” deyince soluğu bankada aldı. Bankadaki uzman da altının sahte olduğunu söyledi. Banka yetkilileri İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat vererek olayın ayrıntılı bir şekilde araştırılmasını istedi. Mali polis, incelemesini sürdürürken, banka kendi içinde yaptığı incelemede onlarca sahte çeyrek altına ulaşınca kendine ait çeyrek altın satışlarını durdurdu.

  Çeyrek vurgunMali polis ve banka görevlileri, 2016 yaz aylarında Hakan Ertane’nin 360, Hasan Söylemez’in 261, Ahmet Deliper’in 23 ve Mesut Albayrak’ın 231 çeyrek altın bozdurduğunu belirledi.

  Çeyrek vurgunBu kişiler arasında bağlantı olduğu belirlenince geçen Cuma günü İstanbul ve Bursa’da eş zamanlı operasyon başlatıldı. Gözaltına alınan eski bankacı Hakan Ertane, Hasan Söylemez, Ahmet Deliper, Mesut Albayrak tutuklandı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı