Gündem Haberleri

  Ceylan, Recep İvedik'ten intikam mı aldı

  Hürriyet Haber
  04.10.2011 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Nuri Bile Ceylan'ın, Bir Zamanlar Anadolu'da'ki karakterle Recep İvedik'ten intikam aldığı yorumlarına cevabı filmin kurgu günlüğünde yer alıyor.

  “Bir Zamanlar Anadolu’da” filminde öldürülen karakterin Recep İvedik’e benzemesi, bazı gazetelerde ve sosyal medyada Nuri Bilge Ceylan’ın filmleriyle dalga geçen Şahan Gökbakar’dan intikam aldığı şeklinde yorumlandı. Oysa Altyazı dergisinin bu ayki sayısıyla birlikte verilen “Bir Zamanlar Anadolu’da”nın kurgu günlüğüne göre Ceylan, ‘Recep İvedik 3’ü, filmin çekimlerini tamamladıktan sonra izlemiş.

  Radikal Gazetesi'nin haberine göre Ceylan, 13 Şubat 2010 tarihine şu notu düşüyor: “Ayaz ille de ‘Recep İvedik’e gitmek istedi. (...) Sinepop’a gittik. Salonun yarısı boştu nedense. Filmin bir yerinde adım geçince Ayaz şaşırıp ‘Baba ne dedi o? Senin adını söyledi’ diye yüksek sesle konuşmaya başladı. Başkaları duymadan zor susturdum.”

  Bu satırlardan da anlaşılacağı üzere Ceylan, ‘Recep İvedik 3’ü filminin çekimlerini bitirdikten ve kurgu aşamasına geldikten sonra izlemiş. Karakterin Recep İvedik’e benzemesi tamamen tesadüf.

  Filmde Recep karakteri, korsan DVD’ciye ‘Üç Maymun’ için şu sözleri sarf etmişti: “Yok, bu filmi izlemem! Çok yavaş. O kadar yavaş ki, bir sahnesi bitene kadar ben elektrik, su faturasını yatırır gelirim!”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı