GeriGündem Çevreyolunda kaza günü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çevreyolunda kaza günü

Hava sıcaklığının sabaha karşı sıfırın altına düşmesi yüzünden TEM'de meydana gelen buzlanma, zincirleme kazalara yol açtı. Önce otoyolun Gaziosmanpaşa mevkiinde, sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa çıkışında peşpeşe meydana gelen kazalar yüzünden trafik kilitlendi, uzun kuyruklar oluştu. Trafiğin uzun süre aksaması sürücüleri çıldırttı.

Şoför uyuyakaldı!

İlk kaza, saat 07.30 sıralarında TEM Gaziosmanpaşa mevkiinde, Gazi Mahallesi Kavşağı'nda meydana geldi. Denizli'den yüklediği yaklaşık 20 ton salçayı Rusya'ya gönderilmek üzere Avcılar Limanı'na götürmek için yola çıkan 32 yaşındaki Mehmet Erdoğan, direksiyon başında uyuya kaldı. Buzlanma yüzünden kayan kamyon, yoldan çıkarak otoyol kenarındaki toprak rampaya çıktıktan sonra devrildi.

Kazanın ardından kamyonun kasasında yüklü olan salça dolu variller yola fırladı. Patlayan varillerin içindeki salçalar yola dağılırken arkadan gelen üç otomobil de çarpıştı. Kaza yerine gelen itfaiye yolu temizleme çalışmalarını sürdürürken, yol yaklaşık üç saat trafiğe kapatıldı. Uzayan araç kuyruğu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar dayandı.

Yolun temizlendikten sonra da kazanın şokunu üzerinden atamayan Erdoğan, olayın nasıl olduğu sorulduğunda, ‘‘Nasıl kaza yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Denizli'den yola çıktıktan sonra hiç dinlenmedim. Malı Avcılar Limanı'na yetiştirmeye çalışıyordum. Bir an uyuya kalmışım’’ dedi.

Şans yüzlerine güldü

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa çıkışında da aynı saatlerde buzlanma ve dikkatsizlik yüzünden zincirleme kaza meydana geldi. Bir kamyon, bir kamyonet ve iki otomobilin çarpıştığı kazada şans eseri yaralanan olmadı. Ancak TEM Avrupa'ya gidiş yönü tamamen kapandı. Kazaya müdahale eden trafik ekipleri, hasarlı araçları yol kenarına çekerken araç kuyruğu Küçükbakkalköy kavşağına kadar uzadı. Adım adım yürüyen trafik saat 11.00 sıralarında normale döndü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle