Gündem Haberleri

  Çevreci okullar ödül için yarışıyor

  Hürriyet Haber
  22.12.2001 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Arçelik, Eskişehir, Bolu ve Ankara'da okuyan ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Çevreye Katkı Proje Yarışması' düzenliyor. Şirketin 'Yerel Eğitim Projesi' çerçevesinde gerçekleşecek bu yarışma sonunda her ilden en temiz üç okul seçilerek ödüllendirilecek.

  Arçelik, Eskişehir, Bolu ve Ankara'da ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Yerel İletişim Projesi' düzenliyor. Ekim ayında başlayan proje Şubat 2002'de sona erecek.

  'Çevremiz Tertemiz' sloganıyla düzenlenen proje, 'Çevreye Katkı Proje Yarışması', 'Öğrenciler Arçelik'i Tanıyor', 'Çevre Eğitimi', 'Çevre Konferansı' ve 'Kompozisyon Yarışması' bölümlerinden oluşuyor.

  'Çevreye Katkı Proje Yarışması'nda Arçelik en çevreci okulu arıyor. Projeler Arçelik'in insan kaynakları direktörleri, sivil toplum örgütleri ve il milli eğitim müdürlüğü temsilcileri tarafından değerlendirilecek. Birinci olan okullar 1.5 milyar TL, ikinciler bir milyar TL üçüncüler ise 500 milyar TL değerinde bilgisayar ya da beyaz eşya ödülü alacaklar. Başvuru tarihi 14 Aralık'da sona eren yarışmanın adayları şu anda değerlendirilme aşamasında.

  'Öğrenciler Arçelik'i Tanıyor' etkinliği çerçevesinde pilot olarak seçilen ilköğretim okulları öğrencileri Arçelik'in bulaşık makinesi, buzdolabı, kompresör ve pişirici cihazlar işletmelerini ziyaret ediyorlar. Bu ziyaretler sırasında işletmelerin çevre yönetim uygulama ve politikaları hakkında bilgi veriliyor.

  'Çevre Eğitimleri' kapsamında öğrencilere TEMA gönüllü eğitmenleri ve Arçelik yetkilileri tarafından çevre temizliği konusunda eğitimler veriliyor.

  'Çevre konferansları' ve 'kompozisyon yarışması' Arçelik çalışanlarına yönelik olarak yürütlüyor. Buna göre, TEMA Vakfı Başkanı Hayrettin Karaca, Arçelik işletmelerinde Aralık ayı boyunca konferanslar verecek.

  Projenin son bölümü olan kompozisyon yarışmasında şirketin yardımcı sanayi, yetkili satıcı ve yetkili servisleri ile merkezinde görev yapan kişilerin çocukları 'Çevresel Güzellikleriyle İlimiz' konulu kompozisyon yarışmasına katılabilecekler.

  Yaklaşık 40 milyar TL'ye mal olan proje, Arçelik Kurumsal İletişim Direktörü Ömer Kayalıoğlu, Stratejik İletişim Yöneticisi Levent Türkay ve Sedef Helvacıoğlu tarafından yürütülüyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı