Gündem Haberleri

  Cevapsız bırakmayın

  Hürriyet Haber
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa Senatosu’nun kararının düşünce özgürlüğüne kelepçe vurduğunu belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Partimiz, Fransa Senatosu’nun bu kararını, bu soysuzluğu lanetlemektedir. Bu küstahlığın cevapsız bırakılmaması konusunda AKP hükümeti atalet ve zafiyet göstermemelidir” dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa Senatosu’nun kararını lanetlediğini ve kınadığını belirterek, “Bu küstahlığın cevapsız bırakılmaması konusunda AKP hükümeti atalet ve zafiyet göstermemelidir” dedi. Bahçeli, dün, grup toplantısında özetle şunları söyledi: “Fransa’nın düşünce özgürlüğüne kelepçe vuran, ifadeyi zapturapt alan bu çirkinliğini, aziz milletimiz affetmeyecek ve bu sefilliği asla unutmayacaktır. Sömürgenin kanlı dişlisi bu ülke, Türk milletinin geçmişinde mezalim değil, bulsa bulsa adalet, insaniyet bulabilecektir. Sarkozy yönetimi, katliamla ilgili iz sürmekte kararlı ise tavsiyemiz önce kendi kokuşmuş tarihlerinden işe başlamaları ve başlarını Afrika’dan Ortadoğu’ya kadar çevirmeleridir. Pişkin ve pervasız Fransa yönetimi, seri cinayetlere dönük merakı ve ilgisi varsa, önce aynaya bakmalı ve zalimlikle iç içe geçen karanlık suratı orada görmelidir. Sarkozy Ermeni avukatlığına, diaspora sözcülüğüne ve soykırım yalanı üretimine soyunacağına kendi bozuk siyasi siciline ve ileri derecede kuşku uyandıran mizacına odaklanmalıdır.
  Parti olarak lanetliyoruz
  Partimiz, Fransa Senatosu’nun bu kararını, bu soysuzluğu lanetlemekte ve tüm varlığıyla kınamaktadır. Bu küstahlığın cevapsız bırakılmaması konusunda AKP hükümeti atalet ve zafiyet göstermemelidir. Ancak Dersim isyanını engelleme çabalarına bile katliam diyen Başbakan’ın, sözde soykırım iddialarını boşa çıkarması ve samimiyetle mücadele etmesi bir hayli zor görülmektedir. Türk milletinin zorla sanık sandalyesine çıkarılacağını düşünen çılgınlar, kutlu tarihimizin muhteşem sayfalarından haddini bilmeyenlere nasıl ders verildiğini mutlaka öğrenmelidir.
  Başbakan’ın ustalık dönemi diye isimlendirdiği 3’üncü dönem AKP iktidarı, kontrolden çıkmış ve vahim gelişmelerin fitilini tutuşturmuştur. ‘Yeni Türkiye’ tabiri alıştıra alıştıra, yavaş yavaş servis edilmeye ve kabul ettirilmeye çalışılmıştır.
  Yeni Türkiye, eski Türkiye ayrımı art niyetin, gizli gündemlerde saklı duran bölünmüş Türkiye fotoğrafının renk ve deseninden baş-
  ka bir şey değildir. ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ sözleri yeni Türkiye’nin ilanı mıdır? 19 Mayıs’ı sulandırmak, 23 Nisan’ı zayıflatmak, 30 Ağustos’u tartıştırmak, 29 Ekim’i gözden düşürmek Yeni Türkiye’nin vaatleri arasında mıdır? TSK’nın zirvesine ulaşmış Genelkurmay Başkanı’nı terörist suçlamasıyla ve terör örgütü kurmak iddiasıyla cezaevine koymak mıdır Yeni Türkiye’nin özelliği? Sizin yeniniz kirin, pasın ve ilkelliğin makyajlanmasıdır.”   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı