GeriGündem Cevap bekleyen sorular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cevap bekleyen sorular

Cevap bekleyen sorular
refid:11541878 ilişkili resim dosyası

İstanbul Yeşilköy’de, plakası alınamayan bir otomobilin sıkıştırdığı 57 yaşındaki taksi sürücüsü Hikmet Özkal, direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı ve yaşamını yitirdi.

 Yol üzerindeki MOBESE kameraları çalışmadığı için Özkal’ı sıkıştıran otomobil bulunamadı. Kazadan hafif yaralı kurtulan 45 yaşındaki müşteri İhsan K. ise İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. İhsan K., polise verdiği ifadede, yol ayrımına birlikte girdikleri gri renkli bir otomobilin sürücüsü tarafından sıkıştırıldıklarını ve kazadan sonra da sürücünün hızla kaçtığını anlattı. ’Yarış yapıyorlardı’ Hikmet Özkal’ın eşi Selma Özkal, kazanın yarışan iki otomobil yüzünden olduğunu iddia ederek, "Bu kaza değil cinayet. Katillerin yakalanmasını istiyorum. Lütfen kazayı gören varsa, çıkıp, eşimin ölümüne neden olan otomobille ilgili bilgi versin" dedi. Kanser tedavisi gören Selma Özkal, emekli eşinin, aile bütçesine katkıda bulunmak için taksi şoförlüğü yaptığını da söyledi. Görgü tanıkları ise, taksinin önünü kesen aracın "Beyaz spor Mercedes cip" olduğunu söyledi. Olayla ilgili spor beyaz Mercedes cip aranıyor. Müşteri sessiz kaldı Hikmet Özkal’ın kaza sırasında taksi de bulunan müşteri İhsan K.’nın takip edildiği de iddialar arasında, Savcılık ve emniyet olayı çok yönlü araştırıyor. Kazaya neden olan gri bir otomobili gördüğü ama ifade için gelen polislere "Görmedim o sırada gazete okuyordum. Evet beyez Mercedes bir cipti" sözleri ve çelişkili ifadeleri dikkat çekiyor. Katil sürücü tarafından sıkıştırılıp öldürülen taksi şoförü Hikmet Özkal için gelen ihbarlar arasında yoldan geçen bir başka taksi müşterisi de beyaz Mercedes cip olduğunu doğruluyor. Savcılık yol kesip cinayete sebep olan kişi ve kişiler için çok yönlü soruşturma yapıyor.

Cevap bekleyen sorular :

MOBESE kameraları için neden net bilgi verilemiyor?  Geriye dönük olarak saat 24.00 de beyaz Mercedes cip Yeşilyurt bölgesinden ve sahilde hiçbir kameraya yakalanmadı mı?  Katil sürücüyü taksiye binen müşteri tanıyor muydu?   Beyaz araç müşteriyi mi takip ediyordu? Taksi müşterisi birilerinden mi kaçıyordu?  Taksi şoförü Hikmet Özkal’ın aracı neden incelenmiyor?  Taksi müşterisi kim? Taksiden müşteriyi almak için mi yol kesildi?  Kazanın olduğu yerde Özkal’ın ölümünden sonra kaç kaza daha oldu? Kazanın olduğu yerde daha sonra ne yapıldı?  Kaza sonrası komik levhayı kim neden koydu?

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle