Gündem Haberleri

  Çetin Soysal'dan çok ciddi dinleme iddiaları

  ANKA
  28.05.2011 - 10:34 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dahil olmak üzere MHP’nin tüm yöneticilerinin dinlendiğini belirterek, “3 bin kişilik liste var. Bana ulaştırılan listede istifa eden MHP’li 10 yöneticinin de ismi vardı. Bence amaçlarına ulaştılar, başka kaset çıkmaz” dedi.

  CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, 3 binin üzerinde insanın teknik takibe ve dinlemeye takıldığına işaret ederek, “Bana bu konuda bilgi geliyor. Herkes her an takip ediliyor. 3 bin kişilik liste dönem dönem artıyor. 3 binin üzerinde insanın çetelesi olduğunu söylüyorum” dedi.

  “BANA ULAŞTIRILAN LİSTEDE İSTİFA EDEN MHP’Lİ 10 YÖNETİCİ VARDI”

  3 bin kişilik listede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP’nin mevcut yönetimi, MHP’nin tüm yönetiminin yer aldığına dikkat çeken Soysal, “Bana ulaştırılan listede istifa eden 10 MHP’linin ismi var. MHP yöneticilerinin tamamı, Bahçeli de var” dedi.

  “RAHMETLİ NECMETTİN ERBAKAN BİLE DİNLENMİŞTİR”

  Saadet Partisi yöneticilerinin de dinlendiğine dair kendisine bilgiler geldiğini belirten Soysal, “Rahmetli Necmettin Erbakan bile dinlenmiştir” dedi. “Bana bu konuda bilgi geliyor” diyen Soysal, “Herkes takip ediliyor. 3 bin kişilik liste dönem dönem artıyor. 3 binin üzerinde insanın çetelesi olduğunu söylüyorum” dedi.

  “KASETLER YURT İÇİ KAYNAKLI”

  Kasetlerin yurt içi kaynaklı olduğunu ve bu konuda oluşturulmuş ekipler olduğuna dikkat çeken Soysal, “İddia ediyorum, Meclis araştırma komisyonu kurulması halinde 10 günde bunlar ortaya çıkar. Meclis açılır açılmaz kaset ve dinlemelerle ilgili araştırma önergesi vereceğim. Meclis’te konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulup bu işin ortaya çıkarılması lazım” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı