Gündem Haberleri

  Çetin Doğan'ın avukatından spiker eleştirisi

  Cem TURSUN- Serpil KIRKESER - Ünsal ÇAKİN/ İSTANBUL, (DHA)
  06.01.2011 - 15:21 | Son Güncelleme:

  "Balyoz Planı" iddialarına ilişkin 196 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davaya verilen öğle arasında eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatı Celal Ülgen basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Avukat Ülgen Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu tarafından İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na verilen 19 CD’nin fotoğrafının mahkeme tarafından kendilerine verilmemesini eleştirerek, "Bu fotoğraflar bize verilsin ki buna göre savunmamızı yapalım. Ama mahkeme bu fotoğrafların verilmesini reddetti. Dünyada bir fotoğrafın savunma avukatlarından gizlendiği görülmüş şey değil. Birkez daha mahkemeye başvurarak bu CD’lerin fotoğraflarının ve imajlarının bize verilmesinin mantığını anlatacağız" dedi.

  "GERÇEK VE SAHTE CD’LERİ KARŞILAŞTIRACAĞIZ"

  Bu fotoğraflarla gerçek ve sahte CD’lerin karşılaştırmasının sağlanabileceğini savunan avukat Ülgen, "19 CD’den 3’ü sahte diğerleri doğru. Sahte CD’lerin diğerleriyle karşılaştırılması için bütününün fotoğrafı olacak ki o fotoğraflardaki CD’lerdeki silsileleri takip edebilelim, yazıları takip edelim, numaraları takip edelim ve şimdi size söyleyemeyeceğim şeyler var. Savunma makamı bunları incelemek ve irdelemek durumunda" diye konuştu.

  "1 SAATTE 20 SAYFAYI GEÇEMİYORLAR"

  Bir basın mensubunun iddianameyi TRT spikerlerinin okumasını nasıl karşıladıklarını sorması üzerine Ülgen, "Son derece yararlı oldu. Bu bir ilk. Daha çabuk okuma amaçlandı. Ancak spikerler sözcüklerin üzerine tam ve eksiksiz bastıkları için hızlı okuyamıyorlar. Daha hızlı okuyalım diye spikerleri çağırdılar ama tam tersi oluyor. 1 saatte 20 sayfayı geçemiyorlar. Bu spikerler yorulunca daha da düşecektir" ifadesini kullandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı