Gündem Haberleri

  Çeteci eski kadın polis rezidansta basıldı

  Çetin AYDIN / İSTANBUL
  02.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Polislikten atılan Güniz Akkuş, çete kurup Reina’nın sahibini silahla tehdit etti. Kadın çete lideri, 2500 dolara daire kiraladığı Polat Tower Recidence’ın otoparkında borsacı sevgilisiyle yakalandı.

  İSTANBUL’un eğlence mekánlarında kendisini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri olarak tanıtarak haraç aldığı, paranın bir kısmını bar güvenlik görevlileri ile otoparkçılara verdiği iddia edilen eski polis Güniz Akkuş (26), önceki hafta 3 adamı ile birlikte Reina’ya gitti. Bodyguardların silahla giremeyeceğini söylemeleri üzerine Akkuş, kapıda barın sahibi Mehmet Koçarslan’a bağırarak hakaret etti. Koçarslan, durum kendisine iletilince Akkuş’un içeri girmesine izin verdi.

  Yüzüne silah doğrulttu

  Bir masaya oturan Güniz Akkuş, yanına gelen Mehmet Koçarslan’ın yüzüne tabancasını doğrultarak bir daha benzer bir durum olursa öldürüleceğini söyledi. Olaydan sonra Koçarslan, polise başvurdu. Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Akkuş’u, Beşiktaş’taki Polat Tower Recidence’ın 15’inci katında, 2500 dolara kiraladığı daireyi paylaştığı borsacı sevgilisi Sinan Osman ile otoparkta buluştuğu sırada yakaladı.

  Uçak havalanırken indirildi

  Çete lideri Güniz Akkuş, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Akkuş’un cezaevine girmesiyle birlikte polis, çetenin diğer üyelerine yöneldi. Sinan Osman, Orhan Soylu, Mustafa Kemal Yavuz, Orhan Karpuz gözaltına alındı. Polis, çete üyesi Harun Topçu’yu ise İzmir’de bindiği uçakta yakaladı. Emniyet’te sorguları tamamlanan 5 çete üyesi Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

  Koğuştan telefonla dışarıdaki çetesini yönetti

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Motorize Ekipler Amirliği’nde görevliyken Sedat Peker’in adamı Atilla Yıldırım ile aşk yaşadığı için meslekten ihraç edilen Güniz Akkuş, kurduğu çeteyle tam bir suç makinesi haline geldi. İşte çetenin suç dosyasındaki bazı iddialar: Akkuş ile adamları Harun Topçu, Orhan Soylu, Mustafa Kemal Yavuz, özel bir bankada şube müdüresi olarak çalışan Köpük Akçin’e hediye ettiği Porsche marka otomobilini geri isteyen eski sevgilisi kuyumcu Alper Kuyumcu’yu kaçırdı. Güniz Akkuş ve adamları, Kuyumcu’yu tehdit ederek otomobili geri almaktan vazgeçirdiler. Akkuş, haraç vermeyen İzmirli derici Cüneyt Ceviz’i de adamları ile İzmir’e giderek pompalı tüfekle ayağından yaraladı. Cezaevinde kendisini hanımağa olarak tanıtan Akkuş’un cep telefonu ile dışardaki adamlarını yönlendirerek daha önce 200 bin dolar aldığı Aykim Plastik’in sahibi Yılmaz Aydın’a ait Bakırköy’deki işyerine gönderdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı