Gündem Haberleri

  Çete yaz Kemal’e yolla

  Hürriyet Haber
  15.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan, memleketi Rize’de Karadeniz şivesiyle konuşup CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN MEMLEKETİ RİZE'DE / Foto Galeri

  Meydandaki “Çete yaz, Kemala yolla, üye kartun cebune gelsun” pankartını okuyan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisini sürekli televizyonda tartışmaya çağırmasına, “Madem televizyonu çok seviyorsun, Yalan Rüzgarı diye bir dizi vardı. Çık orada başrol oyna” yanıtını verdi. İsmet İnönü’nün Hitler’e destek verdiğini belirten Erdoğan, Rize ve ardından Giresun’da özetle şunları söyledi:

  - Eşkıyaya, çeteye, mafyaya, çapulcuya asla pabuç bırakmadık, bırakmayacağız. Sözün bittiği yerde şiddet, düşüncenin bittiği yerde eşkıyalık, insanlığın bittiği yerde vahşet başlar. Bunlar artık insanlıklarını da kaybetti. Türkiye’yi eski günlerine döndürmeye çalışıyorlar. (Meydandaki pankartı okuyarak) Çete yaz, Kemal’a yolla, üye kartun cebune gelsun. Nasıl? Benim hemşerilerimin her yerinden zeka fışkırayi da.

  Kodum dağdan yukari/images/100/0x0/55eb10a8f018fbb8f8a8c453

  - Şifre diye başladılar, deşifre oldular. En son Devlet Bakanımız Hayati Bey üzerinden aynı şekilde gençlerin zihnini bulandırmak amacıyla bir tezgah kurdular. Daha önceki tezgahlar gibi bunu da altüst ettik, bozduk. Lüleburgaz’dan seslendim, dedim senin onurun varsa çık açıkla, kim bu? Açıklayamadı. Neymiş mail. Yahu senin adına da bir mail gönderilir o problem değil. Bunlar artık teknolojinin nereye geldiğini gösteriyor. Ama sen yapılmış olan bu tür ahlaksızlığa, iftiraya sığınırsan bu da senin seviyeni gösteriyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun maskesi bir daha düştü. Nasıl bir müfteri, nasıl bir yalancı olduğunu, temiz insanlara çamur atan nasıl bir müfteri olduğunu bir kez daha ispat ettik. Bize yaptığı hakaretlerden ötürü özür dilemesini istedik, cevap gelmedi. İşte Kemal Kılıçdaroğlu bu. Çok garip birisi. Hamdolsun, yeter ki böyle muhalefet olsun. Bilmemek ayup değuldur, yeter ki çaktırma. Kodum dağdan yukari, şimdi fesun kızarmayi. Bunlar lemon tüfegi gibi atayi, her seferinde karavana.

  ‘Yalan Rüzgârı’nda oyna

  - Ben o birinci sayfayı da okudum. O zaten bunun ön hazırlıkları. Aynen yargı kararı gibi. Yargıda da önce anlatılır, ondan sonra Türk milleti adına denilir, sonuç kısmına gelinir. Sonucunda bu var. Nedir o? ÖSYM’ye imtihana tabi tutmadan atama. Kim bunlar açıkla, açıklayamadı? Terör suçları sebebiyle onlardan çıkanları da aynı şekilde bu tezgahın içerisinde devletin kademelerine yerleştiren yine Kılıçdaroğlu.

  - Ondan önceki Genel Başkan da seçim meydanlarında başka bir şey söylemedi. O çok sevdiği kameralar maalesef Baykal’ın sonunu getirdi. Nedir bu televizyon, kamera aşkı. Madem televizyonu çok seviyorsun, ‘Yalan Rüzgârı’ diye bir dizi vardı. Yeniden çeksinler, sen de çık orada başrol oyna. Madem bu kadar televizyon meraklısısın, hesap uzmanısın, ‘Bir Kelime Bir İşlem’ programına çık kendini orada ispat et. Önce milli şefinizin dizinin dibine bir otur, oradaki tedrisatını bir tamamla.

  Haksız görevden aldı

  - SSK Müdürü Kılıçdaroğlu, Başbakanlık Takip Kurulu’nun görevden alınmasını istediği yöneticilerin listesini SSK Yönetim Kurulu’na getirdi. Kılıçdaroğlu, isteğin şifahi olarak Çalışma Bakanlığı kanalıyla iletildiğini bildirdi. SSK yönetim kurulu üyesi olan TİSK Genel Sekreteri Kubilay Atasayar, ‘Kılıçdaroğlu bizden bazı yöneticilerin görevden alınmasını istedi. Başbakanlık Takip Kurulu’nun isteği, bunları görevden alacağız’ dedi. Biz karşı çıktık. Dosyalarına bakıyoruz, pırıl pırıl insanlar. Kılıçdaroğlu, bu insanları hangi gerekçeyle görevden aldınız, elinizde hangi belgeler vardı?

  Milli şefleri Hitler’i destekledi

  Çok partili hayata geçtikten sonra şu CHP, tek başına iktidar olabildi mi? Demokratik yoldan hiç bir zaman gelebildi mi? Sevgili kardeşlerim çünkü bu milletin değerlerine hiç saygılı olmadılar. Bir bakmışsınız milli şefleri, Hitler’i destekliyor, Hitler’in doğum gününe heyet gönderiyor. Bir bakmışsınız aynı milli şef, Aziz Nesin’in, Sabahattin Ali’nin kitaplarını yasaklıyor. Bir bakmışsınız ezandan rahatsız oluyor, ezanı Türkçe okutuyor. Ne diyor Sayın Kılıçdaroğlu, ‘CHP sayesinde bu ülkede ezan okunuyor’ diyor. Duydunuz değil mi bunu. Ya bu ne yüzdür yahu. Nasıl söylüyor. Menderes merhum, geldi ve ezanı aslına döndürdü. ‘Tanrı uludur’u kaldırdı ‘Allahu Ekber, Allahu Ekber’e yeniden döndü.

  Kutsalları yok

  Edebe adaba sığmayacak şekilde, hiçbir kutsallarının olmadığını görüyorum. Tabii hiçbir kutsalları da olmayınca bu şekilde saldırıya devam ediyorlar. Tabii bizler bu üslubu çok daha farklı bir şekilde ortaya koymak suretiyle cevaplandırdığımızda da beyefendiler rahatsız oluyor. Kendi kutsal değerlerimize saldırmaktan tutunuz da ailelerimize varıncaya kadar, geçmişte defaatle cevabını belgelerle ortaya koyduğumuz birçok şeyleri tekrar tekrar döndürerek, özellikle anamuhalefet lideri bunları ortaya sürüyor.

  Hemşeri karşılaması

  BAŞBAKAN Erdoğan Rize Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslendi. Erdoğan’ın memleketi Güneysu’dan gelen gençler giydikleri tişörtlerle ilçenin ismini yazdılar. Kalabalık içindeki boynunda kimlik asılı bir partilinin açtığı pankartlar da dikkat çekiciydi. “Kemal, bilmemek ayip değildur, yeterki çaktırma”, “Çete yaz, Kemala yolla. Üye kartun cebuna gelsun.” Erdoğan da konuşurken o pankartlardan alıntı yaptı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı