Gündem Haberleri

  ‘Çete’nin ucu Sağlık Bakanlığı’nda

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  13.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her dönemde ‘sahte imza’ skandalları ile çalkalanan, çete uzantılarının olduğu savunulan Sağlık Bakanlığı yeni bir imza skandalı ile çalkalanıyor. Binlerce kişinin, üst yöneticilerin imzalarının taklit edilip, ‘Bakan ricası’, ‘Milletvekili ricası’ ibareleri iliştirilerek para karşılığı atandığı iddiaları doğrulandı.

  Bir üst düzey yetkili, iddiaları doğrulayan ‘ciddi izler’ yakaladıklarını, olayı soruşturması için Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu devreye soktuklarını bildirdi. Sahte imzaların net olarak saptanması ve olayın ortaya çıkarılması için Emniyet Kriminoloji Laboratuvarı ve Adli Tıp'ın da devreye sokulduğunu kaydettiler.

  Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu hakkında da çok sayıda ‘şaibe’ olduğu için, Bakan H. İbrahim Özsoy'un, bu büyük skandalın soruşturulmasını Kutlu Savaş'ın başında bulunduğu Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişlerine verdiği öğrenildi. Bu aşamada isminin kullanılmamasını isteyen bir üst düzey Bakanlık yetkilisi, ‘‘Bir devrin pislikleri ciddi şekilde soruşturulacak ve tek tek ortaya çıkarılacak. Ancak, masum hiç kimseye zarar vermeyeceğiz. Eşkıya, ülkenin her tarafını sarmış’’ dedi. Aynı yetkili, ‘Enişte’nin ayak izlerine Sağlık Bakanlığı'nda da sık rastlandığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı