GeriGündem Çete hâlâ hepimizden güçlü yakında beni de götürürler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çete hâlâ hepimizden güçlü yakında beni de götürürler

Yüksekova Çetesi ile ilgili önemli belgelere sahip olan ve geçen günlerde saldırıya uğrayan Sıvas CHP Milletvekili Mahmut Işık, çetenin hâlâ herkesten güçlü olduğunu ve birtakım bilgilere ulaşan herkesi ortadan kaldırdığını belirterek, ‘‘Yakında beni de götürürler’’ dedi.

Işık, TBMM Susurluk Komisyonu eski Raportörü Hâkim Akman Akyürek'in ölümüyle ilgili olarak, iyi değerlendirmeler yapamadığını belirtti, şunları söyledi: ‘‘Belli ki, çete hâlâ hepimizden güçlü. Arkadaşlar hâlâ görevde. Kim, ne biliyorsa hepsini götürüyorlar. Yakında bizi de götürürler. Buna ciddi bir formül bulunmazsa belli ki saldırılar sürecek. Devlete hak eden adamı almamışlar ki. Batmış gitmiş devlet. Bunların denetim mekanizmaları çok uzun. Denetim mekanizmaları ayrılmalı. Çetelerle ilgili itiraf yasaları mutlaka çıkarılmalı. Bunlar bana göre özel mahkemelerde yargılanmalı. Bunlara, Yargıtay'da ya da Ankara'da özel bir mahkeme tayin edilmeli.’’

Işık, geçen günlerde yaşadığı saldırı olayının ardından koruma isteyip istemediği yönündeki bir soruya ise ‘‘Korumadan da korkuyorum. Yani koruma daha tehlikeli. Şimdi hiç değilse gittiğim geldiğim yeri biliyorum. Korumayı da öldürürler’’ yanıtını verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle