Gündem Haberleri

  Cesur yürekler

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konyaaltı'nda otopark parası alınmasına karşı çıkan emekli öğretmen ve eşi, tepkileri imza kampanyası açarak gösterdi.

  İMZA KAMPANYASI

  KONYAALTI sahilindeki 12 plajı işletme hakkını elinde bulunduran Alke'ye karşı imza kampanyası başlatıldı. Varyant inişinde bulunan köprüden geçen her araçtan 500 bin lira otopark ücreti alınmasına tepki gösteren emekli öğretmen Tezer Sakarya, eşi ile birlikte uygulamının iptali için imza toplamaya başladı. Kampanyada 3 saatte 217 imza toplandı.

  PARA TOPLANIYOR

  Alke'nin hizmet verme karşılığında bu parayı aldığını belirten Tezer Sakarya, ‘‘Otopark ücreti altında bu para toplanıyor. Ancak, otopark küçük olduğu için araçlar toprak yollara bırakılıyor. Otomobil sahiplerinden bu para toplanıyorsa neden yeterli otopark hizmeti verilmiyor. Park alanı olarak gösterilen yer çivi ve cam kırıklarıyla dolu’’ dedi.

  PLAJLAR BAKIMSIZ

  Araçlarıyla girenlerden para alınmasına rağmen plajların da bakımsız olduğunu ifade eden Sakarya, ‘‘temizlik ve bakım da yapılmıyor. Sulanmayan ağaçlar kurumak üzere. Toprak yoldan çıkan tozlar bütün tesisleri zor durumda bırakıyor. Dünyaca ünlü böylesine güzel bir sahil, bir şirketin kasasının dolması için kullandırılmamalı’’ diye konuştu.

  Vatandaş ne diyor?

  Çiçek Aksu (Emekli)- Eskiden bu plajlara herkes istediği gibi girebilirdi. Şimdi girmek için para ödüyoruz. Ancak verdiğimiz paranın karşılığını hizmet olarak göremiyoruz.

  Celal Yılmaz (Taksici)- Müşteri bırakmak için içeriye giriyoruz. Tozdan araçlarımız bembeyaz oluyor. Bu yüzden taksiciler plaj içine müşteri bırakmak istemiyor. Müşteriler manzara karşısında şaşırıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı