Gündem Haberleri

  Ceset de yok katil de

  Hürriyet Haber
  10.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diş doktoru Kamuran Sarp, tekstilci arkadaşı Müfit Bozkır'ı öldürüp denize atmakla suçlanıyor. Sarp, Romanya'ya kaçtı. Bozkır'ın cesedi tüm aramalara rağmen bulunamadı.

  Tekstilci Müfit Bozkır'ın katiliyle 2 yıllık bir arkadaşlığı vardı. Cinayet gününe kadar aralarından su sızmamıştı. 7 Eylül günü Eminönü Küçükpazar'daki bir tekstil atölyesinde her ikisinin de hayatının akışını değiştiren bir tartışma yaşandı. Atölyede tam 40 kişi vardı. Tanıkların ifadesine göre diş doktoru Kamuran Sarp, sinirli bir şekilde içeri girdi. Elindeki makasla arkası dönük olan Müfit Bozkır'ı sarstı. Bozkır, 'Kamuran Ağabey' diyerek yüzünü döndü. Kamuran Sarp, 'Ulan şerefsiz, yaktın beni' diyerek borcunu ödemediğini öne sürdüğü arkadaşının kalbine makası sapladı.

  Polise haber vermeyin

  Sarp, görgü şahitlerine tehditler savurarak cesedi 34 DR 387 plakalı Mercedes marka otomobiline taşıdı. 'Hastaneye götüreceğim' bahanesiyle olay yerinden ayrıldı. Olaydan bir gün sonra atölye sahibini cep telefonundan arayarak, 'Ben o işi hallettim. Sakın ha polise haber vermeyin. Sizi de yakarım' dedi. Cinayete şahitlik edenler, olaydan 2 gün sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na bir dilekçe vererek, Müfit Bozkır'ın hayatından endişe ettiklerini belirttiler. Bozkır ailesi, ortadan bir anda yok olan çocuklarını her yerde aramaya başladı. Başvurmadıkları yer, çalmadıkları kapı kalmadı.

  Tanık telefon etti

  Cinayete tanıklık edenler, 'Müfit'in nerede olduğunu bilmiyoruz, ama merak etmeyin, o bir iki gün kaybolur, sonra yeniden ortaya çıkar' diyerek aileyi oyaladılar. Bu arada cinayetten bir gün sonra Bozkır ailesini adının Mehmet olduğunu söyleyen bir erkek aradı. 'Oğlunuzu hiç merak etmiyor musunuz, artık aramaya başlayın' dedikten sonra telefonu kapattı. Esrarengiz telefon ailenin canını iyice sıktı. Ancak aradıkları her telefon umutsuzluklarını artırıyordu. Cinayetten bir hafta sonra Küçükpazar Karakolu'ndan bir telefon geldi. Ne yazık ki karakolda da gerçeği öğrenemediler. Karakolda, 'Oğlunuz 7 Eylül günü Kamuran Sarp'la bir kavgaya karışmış. O günden sonra ikisinden de haber alınamıyor. Bu konuda bilginize başvurmak için sizi çağırdık' şeklinde bir açıklamayla karşılaştılar. Bozkır ailesi, Müfit'in Kamuran Sarp tarafından bıçaklandığını, Sarp'ın otomobiliyle olay yerinden kaçırıldığını ise bir tanıdıkları aracılığıyla çok sonra öğrendiler. Aile, gerçeği öğrendikten sonra oğullarının arkadaşlarını tek tek aramaya başladı. Polis, Kamuran Sarp'ın olay günü Dereköy Hudut Kapısı'ndan Romanya'ya kaçtığını tespit etti.

  Suçortağı: Cesedi denize attık

  Cinayet Masası, ailenin yaptığı araştırmalar doğrultusunda olayı soruşturmaya başladı. Polis, ailenin talebi doğrultusunda Müfit Bozkır'ın yakın arkadaşı İlker Kocagözoğlu ile Salih Zeki Eraslan'ı gözaltına aldı. Şehir Hatları Vapuru'nda kaptan yardımcısı olarak çalışan Kocagözoğlu'nun ifadesinde, ‘‘Müfit, 2 arkadaşıyla Kamuran'a dişlerini yaptırmış. Tedavi masrafı 800 milyon lira tutmuş. Bozkır'ın arkadaşları tedavi paralarını Müfit'e vermişler. Ancak Müfit paraları doktora vermeye yanaşmamış. Kamuran, çıkan tartışmada Bozkır'ı yaralamış. Hastaneye götürürken, Bozkır yolda ölmüş. Panikleyen Sarp, cesedi Çorlu'daki yazlığına götürmüş. Daha sonra telefonla benden yardım istedi. Arkadaşım Salih Zeki Eraslan ile birlikte yanına gittik. Kamuran'ın arabasındaki cesedi otomobil brandasına sardık, sandala yükledik. Cesedi, iyice açıldıktan sonra, vücuduna 50 kiloluk ağırlık bağlayarak denize attık. Bu işlerle Salih'in hiçbir suçu yok. O sadece otomobiliyle bizi Çorlu'ya götürdü’’ dedi. İlker Kocagözoğlu ve Salih Zeki Eraslan çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

  4,5 aydır kayıp Tekstilci Müfit Bozkır, bir alacak verecek tartışması sonucu diş doktoru arkadaşının makası kalbine saplamasıyla hayatını kaybetti. Katilinin hastaneye götürüyorum dediği Müfit Bozkır’ı o günden sonra bir daha gören olmadı. Polis, denize atıl-dığı söylenen genç tekstilcinin cesedini aramalara rağmen bir türlü bulamadı.

  Baba: 40 cinayet tanığı var

  Polisin olayın üzerine yeterince eğilmediğini söyleyen baba Ümit Bozkır, ‘‘Cinayete 40 kişi tanıklık etmiş. Bunlardan özellikle soyadını bilmediğim tekstil atölyesinin sahibi Sedat, yeterince sorgulanmadı. Onun çok şey bildiğine inanıyorum. Çünkü olayı öğrendikten sonra kızım telefon açıp neler olduğunu sorduğunda, 'Ben paçayı kurtarırım, benim avukatlarım var' cevabıyla karşılaştı.

  Kamuran Sarp'ın eşinin üzerine yeterince gidilmedi. Savcılıktan telefonlarının dinlenilmesi için emir çıkarttık. Ancak dinlenilmesi gereken telefonu çalışmıyor. Eşinin yerini bildiğine ve parasal olarak destek olduğuna inanıyoruz. İfadesi tam olarak alınsa katilin yeri tespit edilebilir’’ dedi.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı