Gündem Haberleri

  Cesedi gömmek için televizyonu satmışlar

  İSTANBUL, (DHA)
  25.05.2011 - 14:32 | Son Güncelleme:

  GÜRPINAR’da boğularak toprağa gömüldükten sonra cesedi piknik yapan vatandaşlar tarafından bulunan Cafer Taner’in (53) üç arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. İşsiz olan üç genç suçlarını itiraf ederlerken Cafer Taner’i kendilerine olan borçlarını ödemediği için öldürdüklerini söyledi. Zanlıların Cafer Taner’i gömmek için evlerindeki televizyonu satıp kazma ve kürek aldıkları öğrenildi.

  Gürpınar’da 11 Mayıs 2011’de piknik yapan vatandaşlar yarı yarıya toprağa gömülmüş bir erkek cesedi görerek polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri yaklaşık 50 santimetre toprağın altına gömülen cesedin çevredeki köpekler tarafın eşelenerek ortaya çıkarıldığını tespit etti.

  ÖNCE CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

  Cinayet Büro Amirliği dedektifleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada cesedin parmak izinden daha önceden elektrik hırsızlığı yüzünden hakkında işlem yapılan Cafer Taner’e ait olduğunu tespit etti. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede boğularak öldürüldüğü ortaya çıkarılan Cafer Taner’in polis tarafından 19 Nisan 2011’den sonra kayıp olarak arandığı belirlendi. Cafer Taner’in cep telefonu kayıtlarını inceleyen dedektifler son olarak pazarlamacılık yaparken tanıştığı 3 kişiyle görüştüğünü tespit etti. Bunun üzerine Aykut O.(21), Fatih Ç.(27) ve Tacettin D.(24) gözaltına alındı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan üç zanlının suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi. İfadelerinde Cafer Taner’den 1500 lira alacaklarını iddia eden zanlıların konuşmak için evlerine çağırdıklarını aralarında geçen tartışma sonucu cinayeti öldürdüklerini söyledikleri belirtildi.

  BENZİN ALIRKEN GÖRÜNTÜLENDİLER

  Cafer Taner’in olay sırasında kendilerine silah çektiğini bunun üzerine üzerine atlayarak onunla boğuştuklarını anlatan zanlılar öldüğünü anlayınca önce korkup dışarı kaçtıklarını söylediler. Daha sonra eve dönerek cesedi bir halıya sardıklarını ve Cafer Taner’in otomobiline yüklediklerini anlatan zanlıların "Cesedi gömmeye karar verdik. Ancak paramız yoktu. Bunun üzerine evde bulunan televizyonu satıp, nalburdan kazma ve kürek aldık. Cesedi gömdükten sonra otomobili bir otoparka park ettik" dedi.

  Polis yaptığı soruşturmada üç zanlının Cafer Taner’i öldürüp gömdükten sonra otomobiliyle benzin alırken görüntülerine ulaştı. Poliste işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye gönderildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı