Gündem Haberleri

  Cesedi derin dondurucuda saklanan kızın davası başladı

  A.A.
  24.08.2006 - 17:57 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Urla ilçesinde, 17 yaşındaki kız arkadaşını, boğazını kesip, 37 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen ve hakkında müebbet hapis cezası istenen üniversite öğrencisi gencin yargılanmasına başlandı.

  İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık C.E (19) ile öldürülen Funda İşsiz'in anne ve babası Nazım ve Huriye İşsiz katıldı. Duruşmada C.E, avukatıyla görüşemediğini belirterek, savunma için ek süre istedi.
  Baba Nazım İşsiz, duruşmada verdiği ifadesinde, cinayetten 15 gün önce kızının bileklerini keserek intihara teşebbüs ettiğini, sanıkla ilişkisini bu sırada öğrendiğini belirterek, olay günü kızının ortadan kaybolduğunu, gelmeyince sanığın ailesine gittiklerini ve birlikte kaçmış olabileceklerini düşündüğünü söyledi. İşsiz, “Ailesi çocukları bulunca bize haber vereceğini söyledi. Ancak aramadılar. Sabaha kadar karakolda bekledik. Kızım bulunsun diye beklerken ölüm haberini aldık. Bu şerefsiz, kızımı 37 yerinden bıçaklayıp öldürmüş sonra da derin dondurucunun içine bırakmış. İnsan sevdiği kişiye bunu yapar mı?” dedi.

  Anne Huriye İşsiz de kızıyla sanığın ilişkisini bildiğini, ancak kızının küçük olması nedeniyle, sanığa kızıyla arkadaşlığı konusunda uyarıda bulunduğunu anlattı. İşsiz, “Sanki içime doğmuştu. Sanığa, (Eğer kızımın başına bir şey gelirse karşında beni bulursun) dedim. Bundan sonra karşısındayım. Bu dünyada da öbür dünyada da elim yakasındadır, takdiri mahkemeye bırakıyorum” diye konuştu.

  Huriye İşsiz, şöyle devam etti: “Olay gecesi babasını aradım. 'Çocukları buldum. Almaya gidiyorum' dedi. Bize haber vermedi. Öldüğünü söyleseydi, ben kızımı sabaha kadar dondurucunun içinde bırakmazdım. Yavrum karanlıktan korkardı. Maddi manevi davacıyım. Bir kere değil, iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istiyorum.”.

  Mahkeme, sanığın savunmasını hazırlaması için duruşmayı erteledi. C.E'nin salondan çıkarılması sırasında Nazım ve Huriye İşsiz sanığa saldırmak istedi. Duruşmada güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekibi olaya müdahalede bulunurken, sanık E, İşsiz çiftine küfürlerle karşılık verdi.

  Geçen Kasım ayında, Urla İlçe Emniyet Müdürlüğüne babası tarafından getirilen C.E, kız arkadaşı Funda İşsiz'i (17) öldürerek, cesedini sahildeki bir otelin yakınında bulunan metruk binaya sakladığını itiraf etmiş, binada arama yapan polis ekipleri, çalışmaz durumdaki bir derin dondurucunun içinde genç kızın cesedini bulmuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı