Gündem Haberleri

  Cesedi bulundu 400 bin lira sır

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  23.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara’da 6 ay önce 400 bin lira ile kaybolan Milli Piyango başbayisi Kemal Cömert’in cesedi bir apartman dairesinde çürümüş halde bulundu. BDP Genel Merkezi’ne silahlı saldırı düzenleyen Cömert’in koruması Aziz K. de yaklaşık bir yıldır kayıp.

  ANKARA’da Çankaya Strazburg Caddesi 22 numaradaki binanın zemin katındaki daireyi, kiraya vermeden önce kontrol etmek isteyen emlakçı, mutfakta çürümüş bir ceset buldu. İhbar üzerine gelen polis, başı montuyla örtülmüş bir erkek cesediyle karşılaştı. Cumhuriyet Savcısı’nın ilk incelemesinde şahsın yaklaşık 2 ay önce ölmüş olabileceği sonucuna varıldı. Ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

  AĞABEYİ TEŞHİS ETTİ

  Polisteki kayıp ilanları bulunan ailelere ulaşan polis, cesedin üzerinde bulunan eşyaları anlattı. Adli Tıp’a gelen Hatem Cömert, cesedin kardeşi Kemal Cömert’e (43) ait olduğunu teşhis etti. Kardeşinden 6 aydır haber alamadığını belirten Cömert, “Polis, savcılık dahil herkese başvurduk. Gazetelere ilan verdik ama bir türlü haber alamadık. Bugün cesediyle karşılaştım. Çok üzgünüm. Önce koruması kayboldu, ardından da kendisi” dedi.

  ‘KÜÇÜK BAYİLER TEHDİT EDİYORDU’

  Milli Piyango Başbayiliği yapan Cömert’in, 6 ay önce 400 bin lira ile ortadan kaybolduğu, aramalara rağmen kendisinden hiçbir haber alınamadığı bildirildi. Cömert’in oğlu Celal Cömert, kaybolmadan önce tehditler aldığını öne sürdü. Bu yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Celal Cömert, “Babamı kendisinden bilet alan bazı küçük bayiler tehdit ediyordu” dedi.

  KORUMASI DA KAYBOLDU

  Kemal Cömert’in özel korumalığını yapan Aziz K.’nin de yaklaşık bir yıldır kayıp olduğu öğrenildi. Aziz K.’nin BDP Genel Merkezi’ne silahlı saldırı da bulunan kişi olduğu, bu nedenle yargılandığı da bildirildi. Aziz K.’nin BDP’ye silahlı saldırı sırasında Bozkurt işareti yaparak “Hepinizi öldüreceğiz, sizin bu topraklarda yaşamaya hakkınız yok” diye bağırması görüntülere yansımıştı.

  ÖLÜM NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

  Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Kemal Cömert’in ölüm nedeni ve zamanı, otopsi sonrası netlik kazanacak. Savcılık da olayla ilgili soruşturma açtı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı