GeriGündem Cesaria Evora
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cesaria Evora

CRR
18.05.2010
20:00

NE KADAR: 1. Kategori: 64,00 TL 
                       2. Kategori: 53,00 TL

Dünya müziğinin yalınayaklı divası olarak anılan, albümleri beş milyondan fazla satan  Cesaria Evora yepyeni albümü "Nha Sentimento"'nun dünya turnesi kapsamında 18 Mayıs'ta İstanbul'a geliyor.

1988 yılında Da Silva isimli genç bir Fransız’ın teklifiyle Paris’e gidip “La Diva aux Pieds Nus” (Yalınayaklı Diva) isimli albümü kaydettiğinden beri dünya müziğinin divası olarak nitelendirilen Evora dünyayı dolaşıp aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede yüzlerce konser verdi. Ve çok sayıda ödül aldı. 2003 yılında güncel dünya müziği kategorisinde “Aşkın Sesi (Voz d'amor)” adlı albümüyle Grammy ödülünün sahibi oldu. sanatçıya ayrıca ülkesi tarafından “Kültür Elçisi” ünvanı da verildi. Şarkıları Portekiz Fado'larından Küba ve Afrika müziklerine uzanan geniş bir yelpazeyi yansıtıyor. 2006 yılında “Rogamar” adlı albümüyle şarkılarını denize ve aşka adayan sanatçının son albümü 'Nha Sentimento' Türkiye'de piyasaya çıkar çıkmaz en çok satanlar arasına girmeyi başardı.

60'larında şöhreti yakalayan, gittiği her ülkede kapalı gişe konserlere imza atan Cesaria Evora 18 Mayıs'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda…


Yorumları Göster
Yorumları Gizle