Gündem Haberleri

  Cerrahın ölümü CBÜ'yü yasa boğdu

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA, (DHA)
  16.07.2007 - 13:50 | Son Güncelleme:

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi 39 yaşındaki Yrd.Doç.Dr. Osman Sarıbülbül, beynindeki ura yenik düştü

  Başarılı bir cerrah olan Yrd.Doç.Dr. Sarıbülbül'ün erken yaşta ölümü, ailesi ve çalışma arkadaşlarını yasa boğdu.
  Beynindeki ur nedeniyle 8 yıl önce başarılı bir ameliyat geçiren Yrd.Doç.Dr. Osman Sarıbülbül, kısa süre sonra yeniden mesleğine döndü. Yrd.Doç.Dr. Sarıbülbül 2 ay öncesine kadar da başarılı kalp ameliyatlarını sürdürdü. 2 ay önce yeniden rahatsızlanan Yrd.Doç.Dr. Sarıbülbül bir kez daha ameliyat edildi. Tedavisi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım Kliniği'nde sürdürülen Yrd.Doç.Dr. Sarıbülbül dün akşam yaşamını yitirdi.
  Öğretmen Yaşemin Sarıbülbül ile evli olan ve 5 yaşında Pınar adında bir kızı bulunan Yrd.Doç.Dr. Osman Sarıbülbül için bu sabah CBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, eski rektörlerden Prof. Dr. Tuna Taner, CBÜ Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hayrettin Şirin, CBÜ çalışanları katıldı.

  Rektör Semra Öncü, çok iyi bir insan ve çok iyi bir cerrahı kaybettiklerini belirterek üzüntülerinin büyük olduğunu söyledi.

  Yrd. Doç. Dr. Osman Sarıbülbül’ün cenazesi İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Ali Rıza Güven Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Bornova Hacılarkırı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı