Gündem Haberleri

  Cerrah’ın son sözü

  Murat KİBRİTOĞLU / DHA
  19.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemde öldürülen Münevver Karabulut’un katil şüphelisi Cem Garipoğlu’nun polisce yakalanıp serbest bırakılmasının mümkün olmadığını söyledi.

  Cerrah, iddialarla ilgili şöyle konuştu:

  Aile tehdit edilmedi

  “Cem Garipoğlu denen katil zanlısı evde olsaydı, mutlaka orada yakalanır ve adalete teslim edilirdi. Ayrıca evde arama yapılırken Cem Garipoğlu’nun anne ve babası, site sakinleri ve jandarma vardı. Polis bu kadar kişinin içinde katil zanlısını yakalayacak, sonra da serbest bırakacak. Böyle bir şey mümkün değil. Aramalar sırasında evde 700 bin Euro’nun bulunduğu söyleniyor, polis buna göz mü yumacak? Savcılığın yaptığı tahkikat sonucunda böyle bir konu sübut bulmaz ise, bu açıklamalardan dolayı Karabulut Ailesi ne diyecek?

  Öldürülen genç kızın ailesi kesinlikle tehdit edilmedi. Ancak aile, delil olmamasına rağmen devamlı emniyet teşkilatını suçladı. Şimdiye kadar onların yaptığı hiç bir açıklamaya karşı bir açıklamada bulunmadık. Ancak anne ve baba emniyet teşkilatını suçladı. Failin en kısa zamanda yakalanmasını istiyoruz. Sadece İstanbul Emniyet Müdürlüğü değil, tüm polis teşkilatı bu konuda çalışıyor. Eğer bilgim olursa, katil zanlısının bulunduğu yer ile ilgili Osmaniye Emniyeti’nden de bir ekip çıkarıp, yakalanacağı yere gönderirim. Bundan sonra da bu konuya nokta koyuyorum. Bir daha bu konuda konuşmak istemiyorum.”

  Garipoğlu ailesi yine sorgulandı

  İSTANBUL’da Münevver Karabulut cinayetinin baş şüphelisi Cem Garipoğlu’nun ailesiden 8 ve yanlarında çalışan 4 kişinin savcılık talimatıyla Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadelerine başvuruldu. Daha önce de sorgulanan, aralarında Cem’in ağabeyi Levent Garipoğlu ve amcası Hayyam Garipoğlu’nun da bulunduğu 12 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Dedesi Kasım Garipoğlu, babaannesi Sakine Garipoğlu, hizmetçileri Esra Alivan, eniştesi Selçuk Güleç ve eşi Handan Güleç’in de aralarında bulunduğu bu kişilere Cem Garipoğlu’nun nerede olduğu ve geçinecek parayı nereden bulduğu soruldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı