Gündem Haberleri

  Cep'ten komut alan robot kamera

  Hürriyet Haber
  25.03.2005 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Sony Ericsson'un CeBIT'te dikkatleri üzerinde toplayan eğlence ürünü ROB-1, Mavidiş'le kontrol edilebilen bir kamera. Top şeklindeki tasarımı sayesinde en ücra köşelere bile girebilen bu aygıt, pek çok faydalı işte kullanılabilecek.

  Cep telefonunuzla fotoğraf çekmek artık telefonunuzdaki kamerayla sınırlı değil. Sony Ericsson'un Mavidiş'le kontrol edilen yeni kamerası ROB-1, özel tasatımı sayesinde özgürce hareket edebiliyor ve bir oyun çubuğu veya cep telefonu tuşlarıyla kumanda edilebiliyor. 

  Dokunmatik ekranlı Sony Ericsson P900 ve P910 cep telefonları sayesinde ROB-1'in nereye baktığını görmek de mümkün oluyor. CeBIT'teki Sony Ericsson standına uğrayan ziyaretçiler ilk "Motion Cam ROB-1"i burada gördüler ve denediler.

  Bu nurtopu gibi kamera, cep telefonu kullanıcısına 50 metre uzaktan bile görüntü akışı sağlama yeteneğine sahip. Aygıtın 3 tekerleği, küresel biçimi, akıllı kamera teknolojisi ve geniş görüntü alanı sayesinde hareketli ve esnek bir kamera fonksiyonu sunuyor. Çapı 11 cm olan ROB-1 ileri geri hareket ederek köşelere bakabiliyor, eksen çevresinde dönüp 70 derece ve yukarı 20 derece aşağı eğilebiliyor.

  Önündeki farı da hem yolunu aydınlatıyor hem de karanlık bölgelerde görüntü alabilmeyi sağlıyor. Geniş dahili hafızası sayesinde görüntüleri cep telefonuna ya da USB kablosuyla bilgisayara aktarmadan önce bir süre kayıt tutabiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı