Gündem Haberleri

  Cephanelik oluşturup ‘hobim’ dedi

  Taylan YILDIRIM- Ahmet AKTAŞ/İZMİR, (DHA)
  18.07.2007 - 18:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Çeşme İlçesi'nde, Almanya'dan feribotla gelen gurbetçi Y.Ö.'nün otomobilinde, kendisine ait evde ve bağlantı kurduğu işyerlerinde yapılan aramada cephanelik ortaya çıkartıldı. 38 tabanca, 41 av tüfeği, 28 bin 367 mermi ve çok sayıda kasatura ile silah yapımında kullanılan malzemelerin ele geçirildiği operasyonun ardından Y.Ö.'nün ifadesinde, silahları hobi amacıyla topladığını söylediği öğrenildi.

  Geçen pazartesi günü saat 21.30 sıralarında Çeşme isimli gemiyle Çeşme Limanı'na gelen, 38 yaşındaki gurbetci Y.Ö.'nün FDS-FM-35 Alman plakalı otomobili Gümrük Muzafaza ekiplerinin dikkatini çekti. Gümrüklü alana çekilen otomobilde yapılan aramalarda, çeşitli marka ve çaplarda 16 tabanca, 10 bin 700 mermi ile silah yapımında kullanılabilecek çeşitli malzemeler ele geçirildi.

  EVİ CEPHANELİK ÇIKTI

  İtalya üzerinden feribotla Türkiye'ye geldikten sonra tabancalarla yakalanan ve Almanya'da fırıncılık yapan Y.Ö.'nün Atatürk Mahallesi 791 sokak 26 numaradaki evine de baskın yapıldı. Evde yapılan aramalarda cephanelik ortaya çıkartıldı. Evin çeşitli bölümlerinde 2 tabanca, 41 piyade ve av tüfeği, 17 bin 667 mermi, 3'ü sustalı 22 bıçak ve kasatura, 7 bin 297 kutu barut, silah tamir ve yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

  Bu arada Y.Ö.'nün üzerinde bulunan kartvizitlerden, bağlantı kurduğu anlaşılan, İzmir'in Kemeraltı Çarşısı Hisarönü'ndeki işyerlerine yapılan baskınlarda da çeşitli çapta tabanca ile tüfekler ele geçirildi. Yapılan işlemlerin ardından mahkemeye sevkedilen Y.Ö.'nün ifadesinde, silahları hobi amacıyla biriktirdiğini söylediği öğrenildi. Y.Ö. nöbetçi mahkeme taarfından tutuklandı. İşyeri sahipleri hakkında da soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı