Gündem Haberleri

  Cep telefonunun yeni adresi

  Levent Pekcan lpekcan@hurriyet.com.tr
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsung, bu mağazayı yaratırken ürünleriyle kullanıcıyı buluşturma amacını en ön planda tutmuş. Dolayısıyla mağazanın en etkileyici yönü, sergilenen telefonların sadece dış kaptan ibaret birer teşhir maketi değil, hepsinin hatlı SIM kartı takılmış durumda, tüm işlevleri kullanıma hazır gerçek birer telefon olmaları. Böylece merak ettiğiniz telefonu sadece enini boyunu görerek değil, bütün özelliklerini kurcalayıp inceleyerek satın alabiliyorsunuz.

  Bir teknoloji meraklısı olarak bu kadar ürün karşısında kendinizi mutlu hissetmemeniz imkansız. En ucuz modelden en pahalı modele kadar tüm modellerden birer örnek bu şekilde kullanıma sunulmuş.

  En yenİ modeller

  "Yeni mağazaya yeni modeller yakışır, acaba ilk burada satılmaya başlayan bir model var mı?" diyerek rafları incelerken, karşımıza ilk kez burada sergilenmekte olan U700 ve D840 çıktı. U700, şu aralar en popüler günlerini yaşayan U600’ün 3. kuşak eklenmiş sürümü. D840 ise metal gövdeden vazgeçmeyenler için yaratılmış bir tasarımı simgeliyor. Cep telefonunda bilgisayar özellikleri arayan ve akıllı telefonlara yönelenler içinse Samsung’un Q klavyeli i600 modeli oldukça cazip bir ürün. Üstelik 850 YTL’lik fiyatıyla kendi kategorisi için oldukça rekabetçi bir fiyata da sahip.

  Müzik konusunu telefondan daha önde tutanlar için geliştirilmiş F300’ün ses kalitesini ve U600’ün video çıkış özelliklerini, hazırlanmış özel test reyonunda kaliteli kulaklık ve LCD TV yardımıyla denedikten sonra mağazanın iç kısımlarına doğru ilerlerken, çok renkli bir köşeye rastladık. Mağazanın bu köşesi Samsung Fun Club olarak ayrılmış. Burada, Samsung telefon kullanıcıları sağlanan İnternet erişimli iki bilgisayarı kullanarak Samsung Mobile sitesinden müzik, kısa film, duvar kağıdı, zil sesi ve oyun gibi içeriği telefonlarına indirebiliyorlar. Hatta telefonlarındaki yazılımları yeni sürümleriyle güncelleyebiliyorlar. Samsung telefon sahibi olup da Fun Club’a katılanlar, bu bilgisayarlarda kendilerine sunulan ücretsiz puanları oyun ya da zil sesi gibi eğlenceli şeylere dönüştürebiliyorlar.

  OrİJİnal aksesuarlar

  Samsung Mobile mağazasını gezerken rastladığımız ilgi çekici bir reyonsa aksesuar bölümü. Burada, Samsung telefonunuz için gerekebilecek her türlü aksesuar, orijinal Samsung üretimi olma garantisiyle ve uygun fiyatlarla sunuluyor. Yedek piller, kablolu ve kablosuz kulaklıklar, kılıflar ve araç kitleri her Samsung modeline uygun olarak satışa sunulmuş. Samsung’un hafif ve kullanışlı Mavidiş kulaklığı WEP180, 90 YTL etiket taşıyor ve şık tasarımıyla başka marka telefon kullananların bile aklını çeleceğe benziyor. Samsung’un çok renk seçeneğiyle sunduğu telefon modelleri için her renk bataryanın da aksesuar reyonunda bulunması sevindirici.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı