Gündem Haberleri

  Cep telefonundan cinayet itirafı çıktı

  Hürriyet Haber
  23.09.2005 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Aydın’da bir kişinin sattığı cep telefonunda unutulan 5 saniyelik ses kaydı, korkunç bir cinayeti ortaya çıkardı.

  Aydın’ın Söke İlçesi’nde ikinci el telefon ticareti yapan Tufan D.’ye önceki gün gelen kömürcü Kadir Ç., cep telefonunu satacağını söyledi. Kısa pazarlıktan sonra telefonu satın alan Tufan D., vitrine koymak için bakımını yaparken, ses kayıtlarına girdiğinde, bir kadınla erkek arasında geçen 5 saniyelik konuşmayı duyunca şoke oldu. Bu kayıtta ‘Öldürüp Akçakonak’taki çiftlikte ağacın dibine gömdük’ sözlerini duyan Tufan D. polise ihbarda bulundu.

  Kaydı itiraf etti

  Ses kaydındaki cinayet itirafını uzman ekibe inceleten polis harekete geçerek Tufan D.’nin telefonu satın aldığını söylediği Kadir Ç.’yi gözaltına alıp sorguladı. Telefonu kendisinin sattığını kabul eden Kadir Ç., ses kaydını da kendisinin yaptığını, konuşan kişilerin Z. adlı kadın ile eşi olduğunu sandığı R.K. adlı kişi olduğunu söyledi. Kadir Ç., öldürülen kişinin ise Çorum nüfusu kayıtlı, kadın kaçırma ve hırsızlıktan sabıkalı, 2004 yılından buyana kayıp olan Haşim Yaşar olduğunu söyledi.

  Cesedi köpekler buldu

  Polis bir yandan telefondaki seslerin sahiplerini ararken bir yandan da Akçakonak Köyü’ndeki çiftlikte ceset aramaya başladı. İzmir’den getirilen eğitimli köpeklerin de yardımıyla çiftlik didik didik edildi. Söke Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve Cumhuriyet Savcısı’nın da nezaret ettiği arama çalışmaları sırasında akşam saatlerinde Haşim Yaşar’a ait olduğu sanılan ceset bulundu. Polis, Z. ile R.K.’yı arıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı