Gündem Haberleri

  Cep teledonu için komşusunu öldürdü

  Hasan BÖLÜKBAŞ/ AKSARAY, (DHA)
  07.12.2009 - 11:16 | Son Güncelleme:

  AKSARAY’da 23 yaşındaki işsiz Adem Albayrak, iddiaya göre 55 yaşındaki komşusu Mustafa Türkücü’yü ıssız bir bölgeye götürerek tabanca ile başından vurup öldürdü.

  Ardından Türkücü’nün 50 TL değerindeki cep telefonunu alıp, köye döndü. Mustafa Türkücü’nün eşinin ‘Kocam nerede, cep telefonu niçin sende?’ diye sorması üzerine, ‘O arkadan gelecek. Cep telefonu ile biryeri aramam gerekiyor. O yüzden bende’ diyerek evine girdi. Türkcü’nün cesedi olaydan 14 saat sonra bulunurken, şüpheli Adem Albayrak ortadan kayboldu.

  Olay, geçen Cumartesi günü saat 20.00 sıralarında Yenipınar Köyü’nde meydana geldi. Adem Albayrak, bitişik komşusu Mustafa Türkücü’ye ziyarete gitti. Albayrak, bir süre sohbet ettiği Türkücü’yü ‘Biraz dolaşalım, hava almış oluruz’ diyerek evden çıkardı. Albayrak ve Türkücü birlikte yürüyerek Eski Bağlar Mevkisi’ne gitti. İddiaya göre Albayrak, burada üzerinde taşıdığı tabanca ile Türkücü’yü başından vurarak öldürkten sonra, 50 TL değerindeki cep telefonunu alıp köye geri döndü. Evine girmek üzere iken kendisini gören Türkücü’nün eşi Dudu Türkücü, “Kocam nerde, cep telefonu niçin sende?” diye sordu. Albayrak da, “O arkadan gelecek. Cep telefonu ile biryeri aramam gerekiyor. O yüzden bende” diyerek evine girdi.

  Sabah olmasına rağmen eşi dönmeyen Dudu Türkücü yakınlarına haber verdi. Yakınları köy çevresinde yaptığı aramada, Eski Bağlar Mevkisi’nde Mustafa Türkücü’nün cansız bedeni ile karşılaştı. Durum jandarmaya bildirildi. Olaydan yaklaşık 14 sonrda bulunan Türkücü’nün cesedi otopsi yapılmak üzere Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, jandarma ortadan kaybolan Adem Albayrak’ın yakalanması için çalışma başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı