Gündem Haberleri

  "Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır" sözü tescillendi

  Hürriyet Haber
  14.01.2015 - 13:38 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Beyşehir ilçe belediyesi, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad'ın ilçenin güzelliklerine ve Beyşehir Gölü'ne hayranlığını dile getirmek amacıyla söylediği; "Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır" sözü için marka tescili aldı.

  Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad'ın Beyşehir'in güzelliklerine ve Beyşehir Gölü'ne hayranlığını; "Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır" sözü ile dile getirdiğini belirtti.

  Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır sözü tescillendi

  Bu tarihi sözün marka tescilini alabilmek için kendilerinin de belediye olarak Türk Patent Enstitüsüne başvuru yaptıklarını ifade eden Özaltun, enstitünün de bu başvuruya olumlu cevap verdiğini dile getirdi.

  Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır sözü tescillendi

  Özaltun, enstitünün onayıyla bu söz için marka tescili almış olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

  Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır sözü tescillendi

  "Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad'a ait olan 'Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır' sözü, Selçuklu Devleti'nin yazlık başkenti olan Beyşehir'i en iyi şekilde ifade etmektedir. Tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleriyle herkesi kendine hayran bırakan Beyşehir'in turizmine, tanıtımına ve marka değerine büyük katkı saylayan bu söz için başlattığımız çalışmaların sonunda marka tescilini aldık. Türk Patent Enstitüsüne farklı alanlarda da başvurular yaptık. İnşallah bunlar da olumlu sonuçlanacak ve Beyşehir'in değerlerine sahip çıkarak geleceğe taşımaya devam edeceğiz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı