Gündem Haberleri

  Cenazesi karışan madenci tekrar toprağa verildi

  A.A
  26.05.2010 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında cesedi karıştırılan madencilerden Sabri Özdal'ın cenazesi, “İlker Bebek” diye gömüldüğü mezardan çıkarılarak köyünde toprağa verildi.

  Patlamanın ardından cesedi çıkarılan 28 işçi arasında yer alan Sabri Özdal (29) sanılarak 20 Mayısta Bartın'ın Karahüseyinli köyünde toprağa verilen madencinin yapılan DNA testi sonucunda Erkan Taşdemir olduğu belirlendi.

  Bunun üzerine Taşdemir'in mezarı açılarak çıkarılan cenazesi, Zonguldak'a gönderildi. İlker Bebek sanılarak toprağa verildiği belirlenen Özdal'ın cenazesi de mezardan çıkarılıp ailesine teslim edildi.

  Özdal'ın cenazesi, Karahüseyinli Köy Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Taşdemir'in çıkarıldığı mezara defnedildi.

  Cenaze törenine Özdal'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Genel Maden İşçileri Sendikası Amasra Şube Başkanı Hakkı Arslan ile vatandaşlar katıldı.

  Sabri Özdal'ın amcası İsmail Özdal, gazetecilere, Özdal'ın kardeşi ve madenci arkadaşlarınca cenazenin teşhis edilip hastane morgundan alındığını belirterek, “Öyle zannediyorum ki, cenazeler tabutlara konulduğu sırada karışıklık oldu. Şu anda Özdal'ın eşi Aysun'un bu durumdan haberi yok. Durumu gizledik” dedi.
  Özdal sanılarak defnedilen Erkan Taşdemir'in babası Hüseyin Taşdemir de cenazesini teslim almasının ardından yaptığı açıklamada, karışıklığı öğrenince şoke olduğunu belirtti. Taşdemir, şunları kaydetti:
  “Karışıklığın Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluktan kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü, hastanede çok aceleci davranıldı. Bizi, 20'ye yakın cenaze çıkarıldıktan sonra çağırdılar. İçeriye girdiğimizde oğlumuzun olmadığını söyledik. Biz oğlumuzu ocakta kalan iki işçiden biri olduğunu düşünüyor ve göçük altındaki cesetlerin çıkmasını bekliyorduk. Sonra bizden kan alındı ve DNA testi yapıldı. Bu test sonucunda da dün akşam cenazelerin karıştığı ve bizim cenazemizin Bartın'da defnedildiği söylendi. Şu anda acımıza rağmen oğlumun cenazesini bulmuş olmakla avunuyoruz.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı