Gündem Haberleri

  Cenazesi eksik geldi

  Turan YILMAZ / ANKARA
  03.06.2013 - 00:55 | Son Güncelleme:

  Belçika’nın Leuven kenti Hulp cezaevinde, 12.5 yıl yattığı hücresinde 19 Eylül 2012’de ölü bulunan Aziz Karaşam’la ilgili sır perdesi aralanamadı.

  Belçika’daki ilk otopsisinin ardından Karaşam’ın kendini astığı bildirildi. Ancak çocuklarının tahliye haberini beklerken ölüm haberiyle sarsılan aile, ‘hayata bağlı’ dedikleri Karaşam’ın vücudundaki darp izlerine de dikkat çekerek intihar ettiğine inanmadıklarını söyledi. Karaşam’ın ölümünden bir gün önce Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği’ni arayıp, 13 Eylül’de nakledildiği cezaevinin koşullarının kötü olduğundan yakındığı belirtildi.

  ‘CİNAYET BULGUSU YOK’

  Karaşam’ın ekim ayında Türkiye’ye getirilen cenazesine burada yapılan otopside de ölüm şekli ‘asılma’ olarak belirtildi. Karaşam’ın cesedinden gönderilen doku örneklerini inceleyen Adli Tıp Kurumu da cinayet olabileceğine dair bulguya rastlanmadığı yönünde rapor verdi. Ancak otopsi sırasında Karaşam’ın ölüm nedeninin anlaşılmasında önemli olabileceği belirtilen boyun bölgesinin doku altında kalan kısımları ile sidik torbasının cenaze Türkiye’ye gönderilirken vücuttan alındığı ortaya çıktı. Aile, bu konudaki kuşkularını kısa süre önce Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a iletti. Bozdağ da gerekli bütün hukuki yollara başvurulması talimatını verdi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı