GeriGündem Cemre'nin üçüncülük sevinci
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cemre'nin üçüncülük sevinci

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde yaşayan 18 yaşındaki Cemre Polat, ÖSS'de Eşit Ağırlık- 2 puan türünde Türkiye üçüncüsü olmanın mutluluğunu yaşadı. İzmir Atatürk Lisesi mezunu olan Cemre, hukuk fakültesini bitirip avukat olmak istiyor.

Torbalı'da ailesi ile birlikte yaşayan 18 yaşındaki Cemre Polat, ÖSS Eşit Ağırlık- 2 puan türünde 378 puan alarak Türkiye üçüncüsü oldu. Cemre'nin bu başarısı hem ailesini hem de dershanedeki öğretmenlerini sevince boğdu. 4 yıldır lise ve dershaneyi birarada götüren Cemre “Başarımı aileme ve öğretmenlerime borçluyum” dedi. Hukuk fakültesini tercih edip ileride iyi bir avukat olmak istediğini ifade eden başarılı öğrenci, “4 yıldır hem liseye gidiyorum hem de dershaneye devam ediyorum. Her gün düzenli bir çalışma sistemi oturtmadım, çalışmadığım günler de oldu ama sorumluluklarımın bilincindeydim. Sonuçların televizyonda açıklandığı sırada uyuyordum. Anne ve babamın sevinç çığlıkları ile uyandım. Derece bekliyordum ama yine de sürpriz oldu. Hayalini kurduğum hukuk fakültesinde okumak istiyorum. Galatasaray ya da Koç Üniversitesi olabilir.

İzmir Özel Batı Dersanesi Genel Müdürü Ali Kılınç ise öğrencileri Cemre'nin elde ettiği başarıdan dolayı onunla gurur duyduklarını ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle