GeriGündem Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Başkan Adayı Cemalettin Başsoy’un biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Başkan Adayı Cemalettin Başsoy’un biyografisi

Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Başkan Adayı Cemalettin Başsoy’un biyografisi

AK Parti’nin Erzincan Başkan Adayı Cemalettin Başsoy oldu. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Cemalettin Başsoy’un hayatına ilişkin bilgiler araştırılmaya başlandı. İşte, AK Parti Erzincan Başkan Adayı Cemalettin Başsoy’un hayatına ilişkin bilgiler…

Cemalettin Başsoy, Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.
Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle