GeriGündem 'Cemaati geç fark ettim'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Cemaati geç fark ettim'

'Cemaati geç fark ettim'

‘FETÖ/PDY’nin medya yapılanması’na ilişkin davanın ikinci gününde savunmasına devam eden gazeteci Nazlı Ilıcak, “Özeleştiri yapmak istiyorum. Cemaat işini geç fark ettim. Demokrat Parti geleneğinden gelen biri olarak dindar kesimlere daima duyarlı oldum. Dindar ile din istismarı yapan kesimi ayırt edemedim. Bunu burada itiraf ediyorum” dedi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Ilıcak özetle şunları söyledi: “Niçin teokratik bir darbe isteyeyim? Niçin Gülen’in Türkiye’nin başına geçmesini isteyeyim? Kazanımlarımı laik Cumhuriyet’e borçluyum. İran rejimindeki bir kadın gibi yaşamayı kabul eder miyim? Kainat imamı denen birinin peşine niye takılayım?

Darbede Nazlı Ilıcak’ın payı var deniliyor. 14 Temmuz’da program yaptıktan sonra 15 Temmuz’da Bodrum’a gittim. Benim için yaz demek Bodrum demek. Simi Adası’na gidecektik. 15 Temmuz olunca arkadaşlarıma ‘Ben gelmeyeyim’ dedim. Bütün rezervasyonlarımı iptal ettirdim. Kaçmam sözkonusu değil. Yaşımı bahane etmek istemiyorum ama 70 yaşındayım. Bu yaştan sonra kaçmam sözkonusu değil.” 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle