Gündem Haberleri

  Cem Uzan: Başbakan pazartesi günü emekli olacak

  Ali Osman ÖNGÜR/KEŞAN (Edirne), (DHA)
  18.07.2007 - 16:15 | Son Güncelleme:

  GENÇ Parti Genel Başkanı Cem Uzan, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Eğer iktidar olamazsam siyaseti bırakırım” dediğini hatırlatarak, “Başbakan pazartesi günü emekli olacak. Ama hiç merak etmesin millet adına ondan hesap sorulacak” dedi.

  Edirne'nin Keşan İlçesi Atatürk Stadı'na bugün saat 13.40'ta helikopterle inen Cem Uzan, daha sonra partisine ait seçim otobüsüyle Tekel Meydanı'na geçti. Burada, yaklaşık 500 kişi tarafından davul- zurna eşliğinde ve ‘Başbakan Cem Uzan’, ‘Yar saçların lüle lüle Tayyip sana güle güle’ sloganlarıyla karşılanan Cem Uzan, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Eğer iktidar olamazsam siyaseti bırakırım” dediğini hatırlatarak, “Başbakan pazartesi günü emekli olacak. Ama hiç merak etmesin millet adına ondan hesap sorulacak” dedi.

  Siyasete Türkiye'ye hizmet etmek için girdiğini söyleyen Uzan, nasıl hizmet edeceğini Türkiye'nin her yerinde söylediğini belirterek, şunları söyledi:

  “Mazot 1 YTL olacak. Bütün gençlerimiz üniversitede okuyabilecek. Türk tarımı benim namusumdur. Emekli vatandaşlarımıza 14 maaş ikramiye verilecek. Ne yaptıklarımızı, ne yapacaklarımızı söylerken bir de yapmayacaklarımı söyleyeyim: Vatanı satmayacağım, ülkemi pazarlamayacağım, milleti aldatmayacağım.”

  Cem Uzan, konuşmasının sonunda meydanda bulunanlara, “Peki sizler oylarınızla Keşan'dan, Edirne'den Genç Parti'yi iktidara taşıyacak mısınız?” diye sordu ve kalabalıktan “Evet” yanıtını aldı. Uzan, halkı seçim otobüsünden selamladıktan sora Uzunköprü İlçesi'ne hareket etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı