GeriGündem Cem kız istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cem kız istedi

Dışişleri Bakanı İsmail Cem, Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı toplantıları için dün geldiği Saraybosna'da ilk iş olarak Özel Kalem Müdürü Mehmet Kemal Bozay'a kız istedi. Kız istemede Türkiye'deki usullere de uyuldu ve 10 araçlık bir konvoy yapıldı. Bakanlık tarihinde eşine ender rastlanan bir şekilde gerçekleşen dünkü kız isteme töreninde Bakan Cem de en az Bozay kadar heyecanlandı. ‘‘Allah'ın emri, Peygamberin kavli ve tabiki sizin de izninizle oğlumuz Mehmet Kemal'a istiyoruz’’ sözleri ile başlayan Bakan Cem, bunun üzerine Azra'nın babası Muhammed Delaliç de, ‘‘Bizim evde hanımlar sorumludur. Eşime soralım’’ diye yanıt verdi. Bakan Cem ise, ‘‘Hep öyledir’’ yanıtını verdi.

Mehmet Kemal'i Saraybosna'da görev yaptığı yıllardan beri tanıdığını belirten anne Emina ise hayırlı olmasını dileyerek evliliğin ilk adımını attı. Saraybosna'nın börek ve yaprak sarmaları ile süslenen bir masa eşliğinde verilen mini davette ayrıca Bakan Cem, kendi eşi Elçin Hanım’ın Azra'ya gönderdiği bir yüzüğü de hediye etti. Kızlarını Mehmet Kemal'a veren aileye Cem son olarak, ‘‘Evet demenin kolay olmadığını biliyorum. Çünkü ben de kız babasıyım’’ hatırlatmasını yaptı. Mehmet Kemal'in boncuk boncuk terlediği kız isteme töreninde Bakan Cem, ayrıca bu tecrübe sayesinde ileride rahatlıkla oğluna da kız isteyeceğini ekledi.

ANKARA'DA PLANLANDI

Kız arkadaşı Azra ile görüşmek için izin isteyen Bozay'a Bakan Cem ‘‘Madem bu kadar ciddisin, o halde bu seyahatte kızı artık isteyelim. Tarih boyunca da biz bu topraklarda hep kız istemişizdir’’ dedi. Özel Kalem Müdürlüğü görevini önümüzdeki ay bırakarak New York'ta Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği'nde göreve başlayacak olan Bozay'ın müstakbel eşi de, Saraybosna'da BM'de tercüman olarak çalışıyor. Bundan dolayı yakında evlenecek olan çiftin New York'ta aynı çatı altında çalışması bekleniyor.

Saraybosna'daki zirve başta Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel olmak üzere birçok dünya liderini bir araya getirirken, zirveyi takip eden Türk gazetecileri arasında, ‘‘Özel Kalem Müdürü'nün bu müthiş planı dünya liderlerini geride bıraktı. Zirveye Mehmet Kemal hakim oldu’’ esprilerine neden oldu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle