Gündem Haberleri

  Cem Karaca'nın mezarı açılacak

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 20:28 | Son Güncelleme:

  Bakırköy 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacılar Emrah Karaca ve annesi Feride Balkan ile davalı İlkim Karaca ve taraf avukatları katıldı.

  Duruşmada, Emrah Karaca ile Feride Balkan, Cem Karaca'nın mezarının açılmasını ve DNA testi yapılmasını istedikleri söyledi.

  Davalı avukatı Mehmet İnan da Cem Karaca'nın rahatsız edilmemesi için DNA testinden vazgeçtiklerini, ancak mahkeme bu yönde bir karar verirse buna da saygı duyacaklarını bildirdi.

  Davalı tarafın tanığı olarak dinlenenlerden Atilla Büyükmurat, 17 yıllık avukat olduğunu belirterek, Cem Karaca'nın, Emrah Karaca'nın kendi çocuğu olmadığını söyleyerek bu konuda dava açılmasını istediğini kaydetti.

  Büyükmurat, bu konudaki dava dilekçesini hazırladıktan bir gün sonra Cem Karaca'nın ölüm haberini aldığını ifade etti.

  Tanık İbrahim Hızlı da Cem Karaca ile askerlik arkadaşı olduklarını, daha sonra da arkadaşlıklarının devam ettiğini belirterek, Cem Karaca'nın kendisine, küçükken bir hastalık geçirdiğini ve bu nedenle çocuğunun olmadığını söylediğini anlattı.

  Hızlı, Karaca'nın, Emrah Karaca'nın kendi çocuğu olmadığını söylediğini kaydetti.

  Ohannes Kürkçü de Cem Karaca'nın son 2-3 yıl muhasebeciliğini yaptığını, Cem Karaca ile Emrah Karaca'nın aralarının açık olduğunu söyledi.

  Hakim Bülent İlter, Cem Karaca'nın mezarının açılarak, Emrah Karaca'nın babası olup olmadığının DNA testiyle çözümlenmesine karar verdi.

  Cem Karaca'nın mezarının açılması için Adli Tıp Kurumu'na, kurum teknisyenlerinin belirlenen günde mezarın başında bulunmaları konusunda yazı gönderilmesine karar veren hakim İlter, duruşmayı erteledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı